11. oktoober 2010
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine.

Ehitajal tuleb nüüd tegevusala valida etteantud nimekirjast

Täna hakkab kehtima majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi määrus, mis muudab ehitusvaldkonna ettevõtete registreerimise majandustegevuse registris (MTR) oluliselt selgemaks ja üheselt mõistetavamaks.

Ehitusettevõtjatel kaob senine võimalus MTR-is ise oma tegevusvaldkonna täpsustused sõnastada ning nüüdsest tuleb valik teha ette antud variantide vahel.

Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium juhib ehitusalal tegutsevate ettevõtjate tähelepanu sellele, et edaspidi koostavad riigihangete korraldajad pakkujate kvalifitseerumise nõuded uue tegevusalade täpsustuste nimekirja järgi.

Seni pidi ehitusalal tegutsev ettevõte oma tegevusala täpse liigituse ise kirja panema. See aga tekitas olukorra, kus sisuliselt sama teenust osutavad ettevõtted sõnastasid oma tegevusvaldkonna täpsustused erinevalt ja sünonüüme kasutades, mis tõi omakorda kaasa probleeme riigihangetel kvalifitseerumiseks esitatavate nõuete täitmisel.

Kõik ehitusalal tegutsevad ettevõtjad peavad iga aasta 15. aprilliks kinnitama oma majandustegevuse registris olevate andmete õigsust, mille käigus tuleb ka kehtivad registreeringud uutele tegevusala täpsustustele üle viia.  Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium soovitab registris uue ja täpsustatud valdkonna tegevusalade täpse liigituse loeteluga aegsasti tutvuda ning vajadusel nõu küsida ministeeriumi ehitus- ja elamutalitusest.

Samuti soovitab ministeerium ettevõtjatele alustada üleminekut uutele tegevusala täpsustustele kohe, vältimaks inimeste ja süsteemi ülekoormamist vahetult enne registreeringute kinnitamise tähtaja saabumist. Kõige mugavam ja kiirem, on seda teha veebipõhiselt läbi www.eesti.ee keskkonna, kasutades sisselogimiseks ID-kaarti või pangaparoole.

Määrusega „Majandustegevuse registris ehituse valdkonnas tegutseva ettevõtja tegevusala täpse liigituse loetelu“ saab tutvuda Riigi Teatajas.  

Jaga lugu
Ehitusuudised.ee toetajad:
Teeli RemmelgEhitusvaldkonna juhtTel: 51 23 770
Triin UibopuuEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 51 990 655
Helen PaapsiReklaamimüügi projektijuhtTel: 5880 7785