15. september 2010
Jaga lugu:

Tallinn taotleb riigilt rannapromenaadiks vajalikke maid

Tallinna linnavalitsus otsustas esitada linnavolikogule rannapromenaadi rajamiseks vajalike maade munitsipaalomandisse taotlemise otsuse eelnõu.

Eelnõu kohaselt taotletakse linna ülesannete täitmiseks ja arenguks vajaliku maana kergliiklustee ehitamiseks munitsipaalomandisse Kalamaja asumis mereäärsel alal asuvad kaheksa Kalaranna ja Rumbi tänava aadressidega transpordimaa sihtotstarbega maatükki kogupindalaga ligi viis hektarit.

Kultuurikilomeetriks nimetatav kergliiklustee rajatakse endisele raudteetrassile ning kulgeb Linnahalli juurest Tööstuse tänavale. Kahe kilomeetiri pikkune graniitsõelmetest kattega, valgustatud kergliiklustee on mõeldud jalakäijatele ja jalgratturitele.

Niinimetatud „Kultuurikilomeeter“ tagab juurdepääsu seni vähekasutatud rannaaladele ning olemasolevatele ja tulevastele kultuuriobjektidele – Linnahall, Kultuurikatel, Kalaturg, Patarei vangla, Vesilennukite angaarid, Kalamaja kalmistupark ja Noblessneri tehasehooned.

Tallinna 2010. aasta lisaeelarvest eraldati Kultuurikilomeetri projekteerimiseks ja rajamiseks Tallinna Kommunaalametile 4 miljonit krooni. Projekti koostab OÜ T-Model. Töödega alustatakse juba sel sügisel ja soodsate ilmastikuolude korral on plaanis objekt aasta lõpuks valmis ehitada.

 

Jaga lugu:
EHITUSE UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad ehituse uudised igal nädalal enda postkasti.

Ehitusuudised.ee toetajad:

Enimloetud
Eva Kiisler
Eva KiislerEhitusväljaannete juhtTel: 56 600 050eva@ehitusuudised.ee
Sandra Malvik
Sandra MalvikEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 58 552 554sandra.malvik@aripaev.ee
Helen Paapsi
Helen PaapsiReklaamimüügi projektijuhtTel: 5880 7785helen.paapsi@aripaev.ee