Skanska EMV teeb 26 miljoniga Viljandi prügila sulgemistööd 

Viljandi Linnavalitsus ja Skanska EMV AS sõlmisid lepingu Viljandi prügila sulgemistööde teostamiseks. Lepingu maksumus on 26,37 miljonit krooni koos käibemaksuga.

Töödega alustatakse 20. septembril ning plaanitav valmimise aeg on 2012. aasta oktoober. Tööde käigus ehitatakse spetsiaalne gaasikogumisjaam, kuhu kogutakse ning seejärel põletatakse prügilast eralduvad kahjulikud kasvuhoonegaasid.

Lisaks rajatakse süsteemid, mis kaitsevad toksiliste ainete sattumist maapinda ning põhjavette. Hiljem prügila kaetakse ning kujundatakse ümber haljasalaks.
 
Viljandi abilinnapea Rein Triisa sõnul on kohustus eurodirektiividele mittevastavad jäätmete ladestusalad sulgeda. Viljandi prügila sulgemiseks kuluv raha tuleb 90 protsendi ulatuses Euroopa struktuurifondidest.
 
Skanska EMV AS on Skanska Oy tütarfirma, mis on Skanska esindus Eestis. Alates 2000. aastast Skanska kontserni kuulunud Skanska EMV on üks Eesti suurimatest ehitusfirmadest. Firmas töötab 240 inimest ja selle käive oli 2009. aastal ligikaudu 49,2 miljonit eurot.

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed