Autor: Tea Taruste, kaasautor • 7. september 2010

Lennujaama kanti kavandatakse ärihooneid

Tallinna linnavalitsus plaanib kehtestada detailplaneeringu, mis annab võimaluse rajada endise tehase „Dvigatel“ tootmisterritooriumile kaks ärihoonet.

Sepise tn 1 / Keevise tn 15 kinnistu ja lähiala detailplaneering annab võimaluse rajada sellele 1,34 ha suurusele maa-alale kuni 13-korruselise ja kuni 12-korruselise ärihoone. Detailplaneeringu koostas Optimal Projekt OÜ.

Planeeritava ala lähiümbrus on kiiresti arenev piirkond, kontaktvööndisse jäävad erinevate ajastute ja erinevaid arhitektuuristiile järgivad kahe- kuni 12-korruselised tootmis- ja ärihooned. Endise Dvigateli territooriumi väljaehitamisega on juba algust tehtud, rekonstrueeritud mitmeid kultuuriväärtuslikke hooneid ning ehitamisel kaasaegsed hooned.

Kuni 13-korruseline ärihoone koosneb kuni 4-korruselisest hoonemahust ja osaliselt selle katusele rajatavast kahest kuni 9-korruselisest bürookorpusest. Kuni 12-korruseline ärihoone on kavandatud Sepise tänava ja Lõõtsa tänava pikenduse nurgale.

Detailplaneering, mille koostamise algatamist taotles OÜ Sepise Kinnisvara, võeti vastu Tallinna Linnavalitsuse 10. märtsi korraldusega. 

Osaühing Sepise Kinnisvara on võtnud kohustuse tagada detailplaneeringukohaste avalikult kasutatavate teede, välisvalgustuse ja vihmaveekanalisatsiooni väljaehitamise oma vahendite arvelt.

Autor: Tea Taruste

Jaga lugu
Ehitusuudised.ee toetajad:
Teeli RemmelgEhitusvaldkonna juhtTel: 51 23 770
Sandra MalvikEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 58 552 554
Helen PaapsiReklaamimüügi projektijuhtTel: 5880 7785
Hannes RummReklaamimüügi projektijuhtTel: 518 4688