Roben: ehitustelt lahkujaid ei tohi konkurssidele lasta

Merko Ehituse juhatuse esimehe Tiit Robeni sõnul peaks riik avaliku sektori raha efektiivse kasutamise huvides ehitusobjektidelt "minemajalutajate" osalemist järgmistel konkurssidel piirama.

"On täiesti selge, et kui riik praegu operatiivselt ei sekku, siis peatöövõtjate "minemajalutamised" ainult süvenevad. Väga paljud hangete võitjad on teinud teadlikke alapakkumisi ja tänaseks on jäänud ainult halvad ja väga halvad valikud," rääkis Roben.

Kui väikeste firmade puhul on tema hinnangul sageli küsimus selles, et neil ei olegi reaalselt vahendeid ja ees ootab pankrot, siis suurte ja nimekate ettevõtete puhul on tegemist tahtlusega, mis on eriti küüniline.

"Meie selge arusaam on selline, et riik peaks kiiresti avaliku raha efektiivse kasutamise huvides tellijale täiendavaid garantiisid andma ja piirama "minemajalutajate" osalemist järgmistel konkurssidel," lausu Roben.

Ta lisas, et iga päev sulab Eesti teedel ja infraobjektidel tänu mõne ehitusettevõtte ebakompetentsusele miljoneid kroone maksumaksja raha ning see peaks avalikku võimu huvitama.


Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed