29. juuli 2010
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine.

Väo Paasi kaevandusluba valitsuses

Täna alanud Vabariigi Valitsuse kabinetiistungil ootab heakskiitu Väo Paasi tahtmine kaevandada Jõelähtme vallas lubjakivi, ilmneb valitsuse briifinguruumi teatest.

Tegemist on keskkonnaminister Jaanus Tamkivi esitatud eelnõuga. Ministrid  arutavad OÜ-le Väo Paas loa andmist lubjakivi kaevandamiseks Jägala lubjakivikarjääris, Harjumaal Jõelähtme vallas, Anija metskonnas.

Keskkonnaministeerium on seisukohal, et maavara kaevandamisloa andmine on võimalik ning lubjakivivaru kasutusele võtmine riigile kasulik ja vajalik.

Maapõueseaduse kohaselt tuleb maavara kaevandamise loa andmisel arvestada Eesti maavarade komisjoni arvamust, mis oma möödunud aasta sügisel toimunud istungil soovitas keskkonnaministeeriumil toetada kaeveloa väljastamiseks.

Vastavalt seadusele küsitakse loa andmiseks eelnevalt nõusolekut ka kaevanduspiirkonna kohalikult omavalitsuselt. Jõelähtme vallavolikogu pole nõusolekut andnud, tuues põhjuseks, et Eesti Energia Kaevandused AS kavandab lähiajal suurendada killustiku tootmist kogusteni, mis võimaldavad rahuldada kogu Eesti vajaduse selle toote järele ning uut kaevandust pole seega vaja avada.

Samuti leiab vallavolikogu, et enne looduslike ehitusmaterjalide kasutamise riikliku arengukava 2010–2020 valmimist puudub võimalus kaaluda alternatiive. Ühtlasi toob Jõelähtme vallavolikogu eitava kooskõlastuse andmisel põhjuseks, et keskkonnamõju hindamise aruandes pole käsitletud uuringut Kaberla oja veevooluhulga kohta ning asjaolu, et hindamisprotsessi ei kaasatud Kuusalu vallavalitsust.

Plaanitava kaevanduse piires ei ole kultuurimälestisi ega muinsuskaitseobjekte ning neist tulenevaid kasutamiskitsendusi. Lähimad looduskaitse objektid asuvad maavara kontuurist 290 m kaugusel ja neid lubjakivi kaevandamine ei ohusta. Samuti ei ole alal kaitsealuseid loomaliike, kivistisi ega mineraale ning mäeeraldis ei jää Natura 2000 võrgustiku alale.

 

Jaga lugu
Ehitusuudised.ee toetajad:
Teeli RemmelgEhitusvaldkonna juhtTel: 51 23 770
Triin UibopuuEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 51 990 655
Helen PaapsiReklaamimüügi projektijuhtTel: 5880 7785