29. juuli 2010

Väo Paas sai Jõelähtmel kaevandamiseks loa

Tänasel kabinetiistungil andis valitsus Väo Paasile loa lubjakivi kaevandamiseks Jõelähtme vallas, teatab valitsuse briifinguruum.

Valitsus otsustas anda OÜ-le Väo Paas loa lubjakivi kaevandamiseks Jägala lubjakivikarjääris, Harjumaal Jõelähtme vallas, Anija metskonnas.

Valitsuse korralduse ettevalmistanud keskkonnaministeeriumi hinnangul on Jägala karjääri lubjakivivaru kasutusele võtmine riigile vajalik.

Plaanitava kaevanduse piires ei ole kultuurimälestisi ega muinsuskaitseobjekte ning neist tulenevaid kasutamiskitsendusi. Lähimad looduskaitse objektid asuvad maavara kontuurist 290 m kaugusel ja neid lubjakivi kaevandamine ei ohusta. Samuti ei ole alal kaitsealuseid loomaliike, kivistisi ega mineraale ning mäeeraldis ei jää Natura 2000 võrgustiku alale.

Maapõueseaduse kohaselt tuleb maavara kaevandamise loa andmisel arvestada Eesti maavarade komisjoni arvamust, mis oma möödunud aasta sügisel toimunud istungil soovitas keskkonnaministeeriumil toetada kaeveloa väljastamist.

Vastavalt seadusele küsitakse loa andmiseks eelnevalt nõusolekut ka kaevanduspiirkonna kohalikult omavalitsuselt.

Jõelähtme vallavolikogu oli kaevanduse avamise vastu, tuues muu hulgas põhjuseks, et Eesti Energia Kaevandused AS kavandab lähiajal suurendada killustiku tootmist kogusteni, mis võimaldavad rahuldada kogu Eesti vajaduse selle toote järele ning uut kaevandust pole seega vaja avada. Samuti leidis vallavolikogu, et enne looduslike ehitusmaterjalide kasutamise riikliku arengukava 2010–2020 valmimist puudub võimalus kaaluda alternatiive

 

Jaga lugu
Ehitusuudised.ee toetajad:
Teeli RemmelgEhitusvaldkonna juhtTel: 51 23 770
Sandra MalvikEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 58 552 554
Helen PaapsiReklaamimüügi projektijuhtTel: 5880 7785
Hannes RummReklaamimüügi projektijuhtTel: 518 4688