Kus asuvad nõutuimad suvekodud?

"Suvituskohtadena on Pärnumaal mereäärsetest piirkondadest populaarsed kohad Häädemeestest Iklani ja Liust Varblani," selgitab LVM Kinnisvara juhatuse liige Ingmar Saksing.

"Seejuures on huvitav tendents, et  esimest piirkonda eelistavad tartlased, viljandlased ja sakslased, Liu ja Varbla vahelist ala aga tallinlased, soomlased ja rootslased."

Saaremaal on nõutuimad aga Sõrve, Kõrkvere, Orissaare ning Leisi vaheline mereäär, aga ka Muhu.

Läänemaal mereäärsete maatükkide müügiga tegeleva Pulss OÜ juhatuse liige  Anti Kaljula kinnitusel on Läänemaal üheks nõutuimaks kohtadeks Pusku küla, millest kolhoosi lehmad kunagi puisniidu kujundasid, kauneid kohti on ka Rohukülas, Kivikülas ja Nõmme külas.

"Ka Puise ja Kiideva külas on kauneid kohti, ent need jäävad  Matsalu looduskaitse alasse. Juhul kui maatükk jääb otseselt sihtkaitsevööndisse, siis võib teda küll vaadata nagu maali, aga teda kasutada ei saa," nendib Kaljula.

Populaarseks on muutunud ka Noarootsi vald. "Kaunimad on Elbiku (Roosta puhkeküla), Rooslepa, Dirhami ja Paslepa, kus on liivarannad. Ilusad kohad on veel Ramsi ja Tellisna neemel, " loetleb Kaljula.

Pakkumisi on Hanila vallas Pivarootsisse, mis on väga kena koht, jäädes aga pisut kaugeks ostjatele Tallinnast. Nõutud on  Tallinnale lähemal asuva Nõva vallas asuvad pakkumised.  "Seal on liivarannad, aga vesi läheb mõneski kohas aeglaselt sügavaks," selgitab Kaljula.

Osale arutelus

  • Liivi Tamm

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed