Põhja-Tallinnas keskmine ruutmeetrihind 20 000 krooni

Uus Maa atesteeritud konsultant Alar Pauklin ütles, et Põhja-Tallinna linnaosa hinnatakse sealse miljöö poolest ning kahtlemata ka tänu odavamale hinnaklassile.

Pauklini sõnul on huvi piirkonna vastu endiselt suur, kuna see asub kesklinnale lähedal, ent hinnad on odavamad kui Kristiines või Kadriorus.

Põhja-Tallinna kõige kõrgemalt hinnatud piirkonnaks on Kalamaja, kus tehingute keskmine ruutmeetrihind on 20 000 krooni, väga heades korterites ka kuni 25 000 kr/m2. Kopli kaugemas piirkonnas on tehinguhinda keskmiselt  12 000  kr/ruutmeeter, väga head ja huvitavad korterid kuni 16 000 kr/m2.

"Põhja-Tallinna hinnatakse sealse miljöö poolest," rõhutas Pauklin, kelle sõnul otsivad sinna korterit inimesed, kes soovivad kesklinna lähedust, kuid samas rohelust. "Paljudele on oluline mere lähedus ja miljöö ning kindlasti ka hind," osutas ta ning selgitas, et objekti vaadates nõutakse peamiselt seda, et maja oleks korras (fassaad, katus, elektrisüsteem vahetatud jne).

Korteri olukord polegi tema sõnul nii oluline, kuna paljud inimesed renoveerivad selle oma maitse järgi ja otsivadki seetõttu just remonti vajavaid korterid. "Paljudele on tähtis ka maja ümbritsev aed, kus on koht grillimiseks ning lastel mängimiseks.
 
Põhja-Tallinnas tehtud kinnisvaratehingute arv:
jaanuaris 71
veebruar 82
märts 101
aprill 105
mai  105
juuni 103
Allikas: maa-amet

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed