Vahter: kinnisvarafirmades töötajaid nagu buumiajal

1Partner Kinnisvara tegevdirektor Martin Vahteri sõnul on kinnisvarafirmade töötajate arv on tõusnud buumiaegsele tasemele.

1Partner Kinnisvara tegevdirektor Martin Vahteri sõnul on nii tema kui teised suuremad kinnisvarafirmad võtnud järjest töötajaid juurde ning tänaseks on inimeste arv samaväärne või suurem buumi tippajaga.

“Kui buumiaja tipus, 2007. aasta alguses töötas 1Partneris 40 inimest, mis mullu suveks langes kolmandiku võrra, siis täna on firmas juba 45 konsultanti. Uute töötajate võtmisega alustasime eelmise aasta viimases kvartalis ning otsime jätkuvalt pädevaid ja õigete väärtushinnangutega inimesi juurde,” ütles Vahter.

Vahteri kinnitusel otsivad töötajaid ka teiseid kinnisvaraettevõtted ning vabad head maaklerid hakkavad turult otsa lõppema. “Töökohti on juurde tulnud peamiselt maaklerite osas, administratsioon on pigem vähenenud. Seni tulid uued konsultandid üle peamiselt väiksematest ettevõtetest,” lisas Vahter.

Tema kinnitusel head maaklerid sissetuleku pärast muretsema ei pea, sest tippudel pole see kahanenud, palk langes peale buumi keskmistel tegijatel umbes kolmandiku ja kellele töö ei sobinud, on turult lahkunud. Maakleri kutse vastu on huvi jälle tõusnud, iga nädal saadetakse 1Partnerisse kümneid sooviavaldusi.

“Küll aga on muutunud ajaga kinnisvaraobjektide iseloom – üldiselt kvaliteetset teenust pakkuvad firmad enam ülehinnatud kinnisvara müüki ei võta, lootuses, et turg hinnale järele jõuab,” kommenteeris Vahter.

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed