Kütuseleke lõi kinnisvara hinna alla. Kas uus kriis?

Kütusehiid British Petroleumi (BP) pea paarikuune nafta lekkimine on USA lõunarannikul kukutanud kinnisvarade hindu aastateks vähemalt kümnendiku jagu, teatab Taloussanomat.

 USA kinnisvara teabekeskuse CoStar Group hinnangul on BP purunenud naftapuurtorni ligi kahekuuline lekkimine kukutanud riigi lõunaranniku kinnisvara hindu 10% ja seda vähemalt 3 aastaks. Hinnakadu on ligikaudu 56,16 miljardit krooni 966 kilomeetri pikkusel rannaalal, miks ulatub Louisianast Clearwaterini Floridas.

Meenutuseks: kaheksa kümnendi tagune majanduskriis kiirgus läbi Miami ja muu USA lõunaranniku lukskinnisvarade ka Euroopasse. Lisaks oli ka nüüdseks raugev majanduskriis paljuski USA kinnisvara kukkumise nägu

Lisaks on ka rannaalade lähedased elanikud mures, kuidas nad saavad oma kinnisasjad küll müüdud ning nii mõnelgi neist on kinnisvaralaen kraes.

Sealse piirkonna kinnisvarahinnad on, võrreldes 2006. aasta tipptasemega, langenud 34%.

Kinnisvarahinna kukkumine on vaid üks tagajärg riigi ajaloo suurimaks hinnatud katastroofi tagajärg. Üleeile avaldatud teadetel voolab purunenud puurtorni alt merre päevas 25 000 - 35 000 barrelit naftat.

 

 

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed