Maanteeameti hiljutine tippjuht kahtlustatud kartellikuriteos

Riigiprokuratuur juhib maanteeametiga seotud kartellikokkuleppe uurimist, mille raames kuulas kaitsepolitsei üle ka hiljuti Põhja regionaalse maanteeameti direktori kohalt lahkunud Erkki Mikenbergi.

Põhja regionaalse maanteeameti direktor Erkki Mikenberg lahkus töölt pärast kuriteokahtlustuse ilmsiks tulekut.

Mikenbergi kõrval kahtlustatakse samas kriminaalasjas veel kahte füüsilist ning kahte juriidilist isikut, kelle nime riigiprokuratuur veel avaldada ei soovi. Kuid lisaks endisele Põhja regionaalse maanteeameti direktorile on uurimise all teinegi maanteeameti töötaja.

Riigiprokurör Triin Bergmanni sõnul kahtlustatakse Mikenbergi karistusseadustiku § 400 lg 1 ja 2 rikkumises. Need seadusepunktid käsitlevad konkurentsi kahjustava kokkuleppe, otsuse ja kooskõlastatud tegevuse tegemist ehk kartellikuritegu.

Millise hankega tegemist oli, jätab prokuratuur praegu enda teada. "Vist oli üks väiksem projekteerimis- või konsultatsioonihange. Nii mõnesaja tuhande kroonine, aga ma täpsemalt ei tea," rääkis teedeehitaja Lemminkäinen Eesti ASi juhataja Sven Pertens.

Mikenberg ütles, et ta lahkus ametist omal soovil. Kartellikahtluse uurimist ning hiljutist ülekuulamisel käimist ta kommenteerida ei soovinud.

Maanteeameti peadirektori Tamur Tsäkko sõnul lahkus Mikenberg töölt pärast konkurentsialase kuriteo kahtluse ilmsiks tulekut.

"Mind ei ole juurdluse üksikasjadega kurssi viidud. Sama kahtlustusega on uurimise all ka üks Lääne regionaalse maanteeameti töötaja," märkis ta.

Tsäkko iseloomustas Mikenbergi kui tugevat ja tunnustatud teedeinseneri ning ta ei välistanud mehe töötamist ka tulevikus maanteeameti süsteemis. Kuid see sõltub käimasoleva uurimise tulemustest, kas Mikenberg saaks edaspidi juhtival kohal töötada.

 

Jaga lugu:
Seotud lood
EHITUSE UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad ehituse uudised igal nädalal enda postkasti.

Ehitusuudised.ee toetajad:

Eva Kiisler
Eva KiislerEhitusväljaannete juhtTel: 56 600 050
Sandra Malvik
Sandra MalvikEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 58 552 554
Helen Paapsi
Helen PaapsiReklaamimüügi projektijuhtTel: 5880 7785