Tartu linnavalitsus võttis tänasel istungil vastu ja suunas avalikule väljapanekule Ringtee silla ja selle juurdepääsude detailplaneeringu.
„Tartu sajandiehituseks kujuneva objekti valmimisele on astutud taas oluline samm lähemale. Peale detailplaneeringu vastuvõtmist ja avalikku väljapanekut saame alustada läbirääkimisi kinnistute omanikega sillale ja selle juurdepääsuteedele vajaliku maa võõrandamiseks,“ ütles abilinnapea Margus Hanson.
Planeeringuala hõlmab 116 kinnistut, millest tervenisti jääb planeeritavasse alasse 24 kinnistut, ja reformimata riigimaid. Seoses perspektiivse tänavatrassi kulgemisega läbi mitme erakinnistu, tuleb linnal omandada 200 000 ruutmeetri maad.
„Tulemuslik koostöö selle suurehituse mõjuvälja jäävate maaomanikega on väga oluline ja avaliku väljapaneku käigus tahame välja selgitada kõikide planeeringust huvitatud isikute seisukohad planeeringu lahenduse osas,“ lisas Hanson.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Detailplaneeringuga samaaegselt koostatakse Tartu linna idapoolse ringtee eelprojekti, millega kavandatakse ringtee rekonstrueerimist põhitänavaks, Ringtee silla rajamist ning idaringtee sidumist läänepoolse ringteega.
Idapoolne ringtee võimaldab vähendada kesklinna liikluskoormust ja tagab kiirema ning ümbritsevat keskkonda vähem häiriva liiklemise ümber Tartu linna.
Ringtee silla ja selle juurdepääsude detailplaneeringu avalik väljapanek kestab 28. juunist kuni 12. juulini linnaplaneerimise ja maakorralduse osakonna fuajees Raekoja plats 3.
Seotud lood
Kevadel hooldame niidukeid ja õlitame terrasse, aga puitfassaadi hooldamine ei tule sageli mõttessegi ning ega see polegi iga-aastane töö. Ent kui fassaadihooldus jääb pikalt tegemata, võib peagi ees oodata voodrilaudade vahetus, mis on suur ja kulukas ettevõtmine ka siis, kui otsustad seda oma jõududega teha.