1. juuni 2010
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine.

Tallinn meelitab Kopli liinide arendajat paremate tingimustega

Tallinna linnavalitsus kavatseb esitada linnavolikogule muudetud tingimustel Kopli liinidele hoonestusõiguse seadmise eelnõu, mis eeldatavasti võimaldaks läbi viia eduka ja tulemusliku konkursi.

„Tallinna linna omandis olevale Kopli liinide alale hoonestusõiguse seadmise tingimuste määramise eesmärgiks on kujundada see ala nüüdisaja mugavustega elamistingimustele vastavaks korterelamualaks,“ ütles abilinnapea Eha Võrk. „Kopli liinide ala nüüdisaegseks väärikaks elukeskkonnaks ümberkujundamise aluseks on alale kehtestatud detailplaneering.“

Tallinna Linnavolikogu otsuse eelnõus on tehtud ettepanek seada ühise avaliku kirjaliku enampakkumise korras hoonestusõigus linna omandis olevatele kinnistutele kogupindalaga 60 621 m2, hoonestusõigus seatakse 99 aastaks ning hoonestusõiguse seadmise tasu algsuuruseks on 50 miljonit krooni. Kopli liinide ja lähiala detailplaneeringu kohaselt on hoonestusõigusega koormatavate kinnistute ehitusmaht kokku ca 56 000 m².

„Konkursitingimuste olulisima muudatusena seatakse hoonestusõigus kogu Kopli liinide alale, eelmise konkursi puhul oli hoonestusõiguse objektiks üksnes merepoolne ala ehk nn alumine kolonii,“ ütles Võrk. „Kuigi hoonestusõigusega koormatavate kinnistute kogupindala on uute tingimuste kohaselt 35 292 m² asemel 60 621 m², on hoonestusõiguse tasu algsuurus eelmise konkursi tingimustega võrreldes soodsam. Samuti antakse ala väljaarendamiseks kaks korda rohkem aega – 5 aasta asemel 10 aastat “

Kopli liinide alal asuvate eluruumide üürnike ümbermajutamise korraldab Tallinna linn ning sellega on juba algust tehtud. „Hoonestusõiguse omandaja saab enda kasutusse üürnikest vabastatud ala - hoonestaja kulud on seega esialgu plaanitust märkimisväärselt väiksemad ning ühtlasi on hoonestajal oluliselt lihtsam ala arendama asuda,“ rõhutas Võrk.

Hoonestusõiguse aastatasu suurus on kokku 176 857 krooni. Lisaks hoonetele kohustub hoonestaja välja ehitama kinnistute teenindamiseks vajalikud teed, tänavavalgustuse, tehnovõrgud ja vihmaveekanalisatsiooni ning rajama üldkasutatava haljastuse. Ehitatavate elamute turustusriskid ning elamutega seotud kohustused ja kulud jäävad täielikult hoonestaja kanda. Kehtestatud detailplaneeringu kohaselt on võimalik alale ehitada 38 ühepereelamut ning kuni viiekorruselised korterelamud, milles kokku 527 korterit.

 

Jaga lugu
Ehitusuudised.ee toetajad:
Teeli RemmelgEhitusvaldkonna juhtTel: 51 23 770
Triin UibopuuEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 51 990 655
Helen PaapsiReklaamimüügi projektijuhtTel: 5880 7785