Tallinnas langesid üürihinnad kuni 35 protsenti

Võrreldes möödunud aasta I kvartaliga on üürihindade langus Tallinnas olnud 25-35% sõltuvalt asukohast ja objektist, selgub Ober-Haus kinnisvara kvartaliülevaatest.

Tallinna kesklinnas oli I kvartalis üürikorteri keskmine pakkumishind 90 kr/m² ja äärelinnas sõltuvalt piirkonnast 50-75 kr/m². Tavaliselt sõlmitakse üürilepingud 5-10% pakkumishinnast madalamal tasemel.

Enimnõutud on 1-2 toaline möbleeritud korter kesklinnas või kesklinna vahetus läheduses hinnaga 2 500-4 500 krooni kuus, soovitavalt koos parkimiskohaga.

Äärelinnas on tüüpilise möbleeritud 2- toalise korteri üürihind
sõltuvalt täpsemast asukohast ja seisukorrast 2 000-3 000 krooni kuus.

Üürikorterite turg on muutunud üürnikukeskseks ja korterite omanikud on nõus tegema olulisi mööndusi nii hinna kui üürilepingu tingimuste suhtes. Kui varem kulus uue üürniku leidmiseks keskmiselt 30 päeva, siis nüüd on see aeg pikenenud.

Kui möödunud aasta IV kvartalis kasvas üürikorterite pakkumine 10%, siis käesoleva aasta I kvartalis üürikorterite turg stabiliseerus. Olulist muutust pakkumiste hulgas ja hindades ei toimunud, kuid ebakindel olukord tööjõuturul sunnib tihti tegema lühemaajalisi üürilepinguid kui varem.

 

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed