Büroopinnad jätkuvalt ülepakkumises

Büroopindade turul on hinnad stabiliseerunud, ent pakkumine ületab endiselt nõudlust, kirjutab Ober-Haus kvartali turuülevaates.

Kui hinnalangus büroopindade üüriturul oli eelmise aasta IV kvartalis 5-10%, siis käesoleva aasta I kvartalis toimus mõningane hindade stabiliseerumine, kuid tervikuna ületab pakkumine endiselt nõudlust.

Kuna majandus taastub oodatust aeglasemalt, siis valitseb turul arvamus, et üürihinna tõus algab 2011. aastal seoses Eesti majanduse üldise stabiliseerumise ja euro kasutuselevõtuga.

Äärelinnas on vähem hinnatud asukohas ja hoonetes büroopindade hinnavahemik 50–100 kr/m², hinnatud asukohas ja hoonetes 100–150 kr/m², kesklinnas 120–180 kr/m². Üksikute eksklusiivsete pindade üüritehingud on kesklinnas ületanud 200 kr/m².

A klassi büroopindade vakantsus on Ober-Hausi hinnangul 15%, kuid äärelinna B klassi pindadel oluliselt kõrgem, kuna üürihinnad on langenud ja paljud üürnikud on liikunud uutele kaasaegsete pindadele.

Teadaolevalt ei toimunud I kvartalis ühtegi olulist büroopindade ostu, kuna olukord kinnisvaraturul on jätkuvalt ebakindel.

Välisinvestoritel on huvi ainult Tallinnas hinnatud asukohas olevate püsiva rahavoo ja pikaajaliste üürilepingutega objektide vastu. Täna eeldatakse vähemalt 10% tootlust, kuid seoses võimaliku euro saabumisega ollakse nõus tõenäoliselt madalama tootluse tasemega.


 

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed