• 14.04.10, 18:05
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Eestlaste vastasel protestistreigil osaleb 1600 Skanska töötajat

Ehitusfirma Skanska töötajad korraldavad reedel töökohalt lahkumise protestiks Eestist palgatava tööjõu vastu, kirjutab Yle Uutiset.
Protestistreik kestab pool päeva ja selle põhjuseks on mure ehitusala töökohtade ja maksuraha Soomes väljalibisemise pärast, põhjendavad töötajad. Nende teates kritiseeritakse Skanskat selle eest, et see on suurendanud välismaise tööjõu kasutamist.
Skanska on plaaninud Põhja-Soome Rovaniemisse tööle tuua 30 ehitajat Eestist. Ka heidetakse Skanskale ette, et ettevõtte juhtkond on oma väljendustes halvustanud nii oma töötajate kui üldse Soome ehitajate ametioskusi.
Demonstratiivsest töökohalt lahkumisest võtab osa 1600 töötajat.

Artikkel jätkub pärast reklaami

„Skanska kasutab kogu Soomes Eesti ja teistegi riikide töötajaid,“ rääkis Skanska töötajate usaldusmees Taisto Peippo.
Peippo sõnul on eelmisel reedel korraldatud tööseisak tulemusi andnud
Skanska piirkonnajuht Sakari Jämsä rääkis reedel Lapi raadios, et ettevõttel ei ole kindlat soovi Eesti ehitajaid Lapis kasutada, vaid seda võimalust uuritakse, kui on vajalik ressursse tasakaalustada.

Seotud lood

Uudised
  • 09.04.10, 14:38
Soome ehitajad protestivad Eesti tööjõu vastu
Tänane Soome päevaleht Helsingin Sanomat kirjutab soomlaste pahameelest selle üle, et ehitusfirma Skanska plaanib Rovaniemisse tööle tuua 40 ehitajat Eestist, samas kui Lapimaal on tööta üle tuhande kohaliku ehitaja.
  • ST
Sisuturundus
  • 03.07.25, 10:44
Eesti firma lubab välisvoodrilaudadele 50 aastat garantiid
Kevadel hooldame niidukeid ja õlitame terrasse, aga puitfassaadi hooldamine ei tule sageli mõttessegi ning ega see polegi iga-aastane töö. Ent kui fassaadihooldus jääb pikalt tegemata, võib peagi ees oodata voodrilaudade vahetus, mis on suur ja kulukas ettevõtmine ka siis, kui otsustad seda oma jõududega teha.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Ehitusuudised esilehele