Suvituskorterite üürihinnad pole langenud

Suvepealinn Pärnu on uueks hooajaks valmis. LVM Kinnisvara juhatuse liige Ingmar Saksing rääkis, et võrreldes mullusega on usin suvituseks sobivate peatuspaikade otsimine juba alanud, hinnad majanduslanguse tõttu kukkunud ei ole.

“Praegu käib väga vilgas valimine ning otsimine,” sõnas Saksing. “Kui mullu aktiviseerusid inimesed aprilli paiku, siis tänavu hakati helistama ja küsima juba veebruari lõpus ja aprilli alguses.”

Enim nõutavad ja ka pakutavad on Pärnus just suvituskorterid, villasid üüritakse ja ka nõutakse harva. Võrreldes varasemate aastatega küsitakse rohkem ka suuremaid, kolme- ja neljatoalisi kortereid, kuhu mahuks koos perega. Nõutuimad on siiski kahetoalised korterid.

“Hinnad jagunevad üldiselt päeva, nädala, kuu ja terve suveperioodi hindadeks,” selgitas Saksing. “Päevahinnad sarnanevad hotellides küsituga. Kuu- ja nädalahinnad on üldjuhul samas hinnaklassis, umbes 3000–5000 krooni kahetoalise korteri eest, suvehinna puhul võib inimene aga olla rahulikum, sest Pärnus viibimine ei sõltu nii palju ilmast.”

Mõistagi otsitakse kõige rohkem suvekortereid just rannarajoonis ning kesklinnas. “Pärnu suvekorterite üürid majanduslanguse tõttu kukkunud pole,” nentis Saksing.

Loe pikemalt tänasest Äripäevast

Osale arutelus

  • Liivi Tamm

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed