Arco Vara ja Merko sõlmisid 80miljonilise lepingu

Arco Vara tütarettevõte AS Kolde ja AS Merko Ehitus sõlmisid   eile töövõtulepingu nelja kortermaja ehitamiseks ja finantseerimiseks Arco Vara Kodukolde arendusprojekti järgnevas etapis.

Lepingu orienteeruv maksumus on kokku 80 mln krooni, mida AS Merko Ehitus rahastab projekti raames 40 mln krooni krediidilimiidi ulatuses. Ehituse finantseerimise laenu lõpptähtaeg on veebruar 2013.                                                                          

Elamukompleks koosneb 96 korterist, suletud netopinnaga  6370 m², ja kolmekümne kahest majadealusest garaaþiboksist. Ehitustööd algavad kolme kuu jooksul alates lepingu allkirjastamisest ja kestavad kuni 20 kuud. Vastavalt töövõtulepingule valmivad esimesed kaks maja 2011. aasta kevadel.

Kodukolde elurajooni esimese etapi ehitusel 2006. aastal üritas Eesti suurim kinnisvaraarendaja Arco Vara taganeda mitmekümne Kodukolde elamurajooni korteriostjaga aasta tagasi sõlmitud kokkuleppest ning nõudis ostjatelt juurde kuni miljon krooni.

Ettevõte ise oli aga aasta varem keeldunud notariaalse eelkokkuleppe sõlmimisest, mida korterite ostjad ise soovisid, et enda huvisid kaitsta. Kuna kinnisvara- ja ehitushinnad kiiresti kerkisid, üritas Arco Vara küsida korteriostjate käest esialgsest kõrgemat hinda. Sisuliselt olid korterite ostjad toona sundseisus. Äripäev tõstatas aga nimetatud teema ja juhtis tähelepanu kinnisvarafirma eetiliselt küsitavale käitumisele. Artikli ilmumise järel otsustas Arco Vara oma plaanidest loobuda.

 

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed