Ramirent: hinnad juba tõusevad

Ramirenti juht Ain Kerem ütles, et ehitusmasinate hinnad on kohati niivõrd absurdselt madalale langenud, et pigem on oodata hinnatõusu.

„Normaalne äritegevus ei saa toimida selliste hindade puhul,“ märkis Kerem ning ennustas alanud aastaks hinnatõusu.

Tema hinnangul on neil laos 99% neist masinatest, mida klient vajab, ent alati võib tulla ette eksootilisi tellimusi, möönis ta.

Ta märkis, et põhiline klientuur on siiski ärikliendid ehk ehitusettevõtjad, ent eraklientide hulk on märkimisväärselt kasvanud, ehkki moodustab siiski märkimisväärselt väikse osa.

Ehitusmasinate rendituru prognoosi osas oli Kerem tagasihoidlik, märkides, et talv on ehitajatele olnud äärmiselt raske ning mingeid vahekokkuvõtteid võib teha alles suvel.

Majandussurutis on Keremi hinnangul tõstnud ka varguste osakaalu, ent sellele vastukaaluks on nad tõhustanud taustakontrolli. „See pole just globaalne probleem,“ märkis Kerem.

Hindade osas oli Kerem napisõnaline, viidates konfidentsiaalsusele ning sõlmitud lepingutele, ent oli siiski valmis märkima, et mõnede seadmete hind on kerkinud kaks korda, kuna neid seadmeid pole Eesti turul enam saada. „Hinnatase oli jabur, nii ei saa äri ajada,“ märkis ta.

Prognoosi osas märkis ta, et aasta teine pool peaks tulema parem, mida turgutab euro ootus. „Talv on raske,“ rõhutas Kerem.

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed