Katused tuleb puhastada enne sula

Pindi Kinnisvarahalduse atesteeritud vanemhaldur Heliis Anto kirjutab, et katuste puhastamistega ei tasu hiljapeale jääda- tulemuseks võivad olla traagilised õnnetusjuhtumid ja ülisuured kahjunõuded.

Iseäranis ettevaatlik tuleb olla plekk-katustega, sest päikesepaistelise ilmaga tõuseb lahtise metalli temperatuur kiirelt üle nulli. See omakorda soojendab lumealust plekki ning tulemuseks võib olla laviin, mis järsema viiluga katuse korral võib lõppeda äärmiselt halvasti.

Tänavune lumekiht on viimase aastakümne suuremaid. Nüüdseks on aga külmalaine taandumas ja viimase nädala jooksul on päike jõudsalt hakanud katuseid soojendama. Siin-seal on juba näha tänavale kukkunud jääkamaraid, mis soojast libeda katuse ja lume suure raskuse all enam räästasse pidama pole jäänud.

Oodata sula ning seeläbi katuse isepuhastumist on väga vastutustundetu. Pealegi võib räästa alla pargitud autokatuste kinnimaksmine või kellelegi kahjutasu maksmine minna kümneid kordi kulukamaks, kui mõnetuhande kroonine kulu katuse puhastamisele. Esialgu tundub see mõte paljudele majaomanikele võõras. Kuidas ma puhastan keset talve katust?

Tegelikult pole selleks vaja teha muud, kui tellida tõstuk koos vastava väljaõppe saanud töömeestega ja võib arvestada, et väiksema kortermaja katus on puhas vaid paari tunniga ilma, et keegi vigastada saaks või kellegi vara lõhutud oleks.

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed