Arco Vara: välismaalased pole sisuliselt midagi ostnud

Arco Vara teenindusdivisjoni juht Mart Saa ütles, et välismaalaste huvi on taastumas, kuid hetkel on see siiski peamiselt vaid huvi ning rahulik turu jälgimine, ilma aktiivsete tehinguteta.

„Arvata võib, et elavnemine Pärnu ja Saaremaa osas toimub kevade poole ning kindlasti peaks huvi kasvama siis, kui tuleb teade euroga liitumisest,“ märkis ta.

See tagaks Saa sõnutsi turvatunde välismaistele investeeringutele raha devalveerimise ohu eest ning annaks ka signaali riigi edukast arengust liitumaks eurotsooni rahaga.

Tallinna osas on aktiivsemaid päringuid ja kontakte olnud alates 2009 august-september, kuid hetkel pole suuremaid investeeringuid veel tehtud ei arendusprojektidesse ega ka nn kinnisvara ülesostmisele põhinevaile tehingutesse.

Saa möönis, et küll aga peaksid olema meie hinnatasemed jõudnud sellisesse staadiumisse, et tekitada huvi oma investeeringuid paigutada taaskord Eestisse.

„2009. aasta teisest poolest alates on välismaalaste huvi Eesti kinnisvaraturu vastu tõusnud ja näitab kasvutendentsi, kuid käib alles maakuulamine ja arvestavamate tehinguteni veel siiski jõutud ei ole,“ sõnas ta.

Praegusel hetkel piirdub välismaalaste huvi põhiliselt Tallinna, Tartu, Pärnu ja Eesti saarte ning tuntumate suvitus piirkondadega.

 

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed