3. veebruar 2010

Külm nädalavahetus tõi torumeestele tööd

Pikksilm Haldus juhatuse liige Marti Nurmine ütles, et nõudlus torude parandamise järgi oli külma nädalavahetuse  järel hüppeliselt suur ja järjekorrad ulatusid üle nädalapikkuseks.

Täna on tema sõnul olukord normaliseerunud, kuna ka temperatuur on soojemaks läinud.

„Töötame tavakoormusest pisut suuremal režiimil,“ märkis ta.

Mustade tööliste kohta ütles ta, et eks avariiolukorras otsitakse kõige kiiremat  lahendust ja tellitakse töid sealt kust abi kõige kiirem loota.

Nurmine märkis, et  kindlasti on sellises olukorras abiks avariivalveleping, mis annab kliendile probleemi lahendamisel prioriteetsuse ja kiire reageerimise.

Levinud põhjuseid torude külmumisel:

 - torud on soojustamata või on soojustatud puudulikult (nt on torušahtides torud soojustatud, kuidruumidesse suubuvad lõigud soojustamata, s.ol. ehituspraak)- kommunikatsioonide šahtid, kus ka veetorud jooksevad on puudulikult soojustatud ja külm välisõhkpääseb šahtidesse- torud asuvad vanema puuhoone trepikojas, mida ei köeta- torud jooksevad halvasti soojustatud seinakonstruktsioonis ning on soojustamata- torude läbiviigud konstruktsioonidest (vundamendid, seinad) on halvasti soojustatud / soojustamata- torud asuvad nt puumaja kütmata korteris (inimene on pikalt kodust ära või ei kasuta korterit)

Jaga lugu
Ehitusuudised.ee toetajad:
Teeli RemmelgEhitusvaldkonna juhtTel: 51 23 770
Sandra MalvikEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 58 552 554
Helen PaapsiReklaamimüügi projektijuhtTel: 5880 7785
Hannes RummReklaamimüügi projektijuhtTel: 518 4688