• 29.01.10, 14:05
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Uus eelnõu: Vägisi toasooja ära võtta ei saa

Majandusministeeriumis valmis eelnõu, mis sätestab, et kütteperioodil ei tohi eluaseme kütet välja lülitada.
"Kui monopoolne soojatootja peab sõlmima lepingu korteriomanikuga, siis ei ole tal õigus sooja välja lülitada, kui korteriomanik maksab sooja eest," kommenteeris majandusminister Juhan Parts valminud seaduseelnõu neljapäeval valitsuse pressikonverentsil. Ta täpsustas, et see hõlmab teatud perioodi aastas - kütteperioodi.
Praegu on Eestis juhtumeid, kus kortermajade küte lülitatakse välja, kuna korteriühistul on soojatarnija ees võlgnevus.
"Analoogsed sätted on meil muide ka elektri- ja gaasivarustuse kohta," rääkis Parts.

Artikkel jätkub pärast reklaami

Küsimusele, kas on võimalik, et seadusena jõustuks see eelnõu veel külmade ilmade kestes, vastas Parts, et ta väga loodab seda.
Justiitsminister Rein Lang ütles, et ministeerium püüab omalt poolt eelnõu võimalikult kiiresti kooskõlastada.
"Me oleme natukene vaadanud, kuidas sellised asjad mujal maailmas on. Ameerika Ühendriikide mõnes osariigis on väga selge seadusandlik keeld, elutähtsate teenuste väljalülitamise keeld, vaatamata sellele, et inimene pole maksnud, kuna see võib lõppeda surmaga," tõi Lang ühe näite.

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 03.07.25, 10:44
Eesti firma lubab välisvoodrilaudadele 50 aastat garantiid
Kevadel hooldame niidukeid ja õlitame terrasse, aga puitfassaadi hooldamine ei tule sageli mõttessegi ning ega see polegi iga-aastane töö. Ent kui fassaadihooldus jääb pikalt tegemata, võib peagi ees oodata voodrilaudade vahetus, mis on suur ja kulukas ettevõtmine ka siis, kui otsustad seda oma jõududega teha.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Ehitusuudised esilehele