Merko Ehituse tegevjuht Tiit Roben ütles, et nende arvates on riigihangete tänane süsteem küllaltki efektiivne ja põhimõte, et võidab parima hinna pakkuja on ainumõeldav.
Ta märkis, et ükski regulatsioon pole täiuslik ja esineb anomaaliaid, mida teadlikud alapakkujad ka aegajalt ära kasutavad.
„Merko ettepanek oleks, et kui esimese ja teise pakkuja vahe on liiga suur (üle 10%), siis oleks hankijal õigus küsida summale, mille võrra esimene on järgmisest odavam, täiendav tagatis pangagarantii näol. See annaks tellijatele täiendavat kindlustunnet,“ sõnas ta.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Seotud lood
Nordeconi juhatuse esimees Jaano Vink ütles, et tema arvates on kehtiv riigihangete seadus põhimõtteliselt õige ning õiglane.
NCC tegevjuht Toomas Aak ütles, et riigihangetel võidab odavaim hind, mitte soodsaim hind.
YIT Emico tegevjuht Margus Tammik ütles, et kaotajaks on nii rahaliselt kui ka kvaliteedi arvelt tellija, ehk siis riik.
Riigihangete vaidlustuskomisjon jättis jõusse Merko Ehituse „E20 Loo-Maardu teelõigu ehitus“ hankevõidu.
Ehitus- ja geotehnilistes projektides seisavad insenerid sageli silmitsi pinnastega, mis ei vasta eeldatud kandvuse ja stabiilsuse nõuetele. Üheks tõhusaks ja maailmas väga laialdaselt kasutatavaks pinnaseparandusmeetodiks on killustiksammaste rajamine. See tehnoloogia võimaldab oluliselt parandada pinnase mehaanilisi omadusi ulatuslike väljakaevamisteta või kiirendada konstruktsioonide alla jääva pinnaste tihenemist.