30. detsember 2009

Sikk: ebameeldivate otsustega ei tohi venitada

Aeroc AS juhatuse esimees Ivar Sikk rääkis, et aasta alguses tehtud prognoosid olid tegelike tulemustega võrreldes mõnevõrra optimistlikumad. Turul püsimiseks on tema arvates olulisim kohanemine, mis võib kaasa tuua ka ebameeldivate otsuste tegemist.

“Uueks aastaks me Eestis ega ka teistes Baltiriikides olulist elavnemist ei prognoosi. Samas tundub, et turg on praeguseks põhja saavutanud ning seetõttu võiks ehitusmaterjalide sektoris 2010. aastaks prognoosida tänavusega võrreldavat müügimahtu,” arutles Sikk.

Möödunud aastat jääb Sikule meenutama eelkõige ebastabiilne majanduskeskkond ning ülemaailmne panganduskriis, mis vähemalt mitmete Baltikumis tegutsevate pankade puhul väljendub lühinägelikus tegutsemises ja põhjendamatult jäigas positsioonis oma klientidega suhtlemisel.

“Viimasel ajal nii Eesti kui kogu maailma majanduses toimunu on näidanud, et kiire kohanemine uue olukorraga on väga oluline. Kui kohanemine nõuab ebameeldivate otsuste tegemist, siis ei tohiks sellega venitada. Vähemalt esimene samm enda aitamiseks tuleb alati ise astuda, kuid ka sellest alati ei piisa,” nentis Sikk.

18. detsembril liikusid enam kui miljardi kroonise aastakäibega ja mitmetel lähiturgudel tegutseva betoontoodete valmistaja Aeroc International AS kõik aktsiaid. Küsimusele, kas aktsialiikumisega seoses on toimunud muutusi ettevõtte omanikeringis, vastas Sikk lakooniliselt: “Aeroc International AS omanikeringis sisulisi muudatusi toimunud ei ole.”

Jaga lugu
Ehitusuudised.ee toetajad:
Teeli RemmelgEhitusvaldkonna juhtTel: 51 23 770
Sandra MalvikEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 58 552 554
Helen PaapsiReklaamimüügi projektijuhtTel: 5880 7785
Hannes RummReklaamimüügi projektijuhtTel: 518 4688