Eesti Energia AS taotleb keskkonna-ministeeriumilt vee erikasutusluba kuni 308 elektrituuliku ning ülekandeliinide rajamiseks Liivi lahe viide piirkonda.
Vastavalt Sweco Projecti tehtud Liivi lahe tuuleparkide eskiisprojektile on tuulikud plaanitud Ruhnu, Kihnuedela, Kihnukrundi, Kihnulõuna ja Jaagupi piirkonda, selgub Eesti Energia esitatud taotlusest keskkonnaministeeriumile.
Tuuleparkide kogupindalaks koos kaablitrassiga on 19.470 hektarit. Tuuleparkide ala määramisel on lähtutud põhimõttest, et tuulepargi perimeetrile ja kaablitrassi telgjoonele on lisatud 200 meetri laiune puhvervöönd.
Eskiisprojekteerimise faasis on välja valitud kaks tuulikute marki, millest üks on 2,3 megavattise võimsusega ja teine 3,6 megavattise võimsusega. Mõlemat tüüpi tuuliku torni kõrgus on 70 meetrit.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Kaabelliinid jagunevad tuulepargisisesteks 35 kilovoldisteks vahelduvvoolu võrkudeks ning alajaamasid Sindi alajaamaga ühendavaks 110-150 kilovoldiseks alalisvoolu- või vahelduvvoolutrassiks.
Kõik kaablid paigutatakse kaablikaevikusse vähemalt ühe meetri sügavusse, eriolukordades ka sügavamale.
Vee erikasutusluba taotleb Eesti Energia Liivi lahel 50 aastaks. Eesti Energia plaanib uute tuuleparkide rajamist Paldiskisse ning suletud tuhaväljale Narvas.
Seotud lood
Jätkusuutlikkus ja rohelisus ei ole enam ammu nišiteema, vaid eeldus, et tootmis- ja ehitusettevõte saaks üldse rahvusvahelisel turul kaasa rääkida. See tähendab, et tootjal peab olema täielik ülevaade nii materjalide päritolust, tootmisprotsessist kui ka sellest, mis saab toodetest pärast nende elukaare lõppu.