• 09.12.09, 17:03
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Riigi kinnisvararegister peaks valmima 2011. aastal

Rahandusministeerium korraldab riigihanke riigi kinnisvararegistri arendamiseks, hanke eeldatav maksumus on neli miljonit krooni.
Ministeeriumi kantsleri käskirja kohaselt on hankelepingu täitmise tähtpäevaks määratud 2011. aasta juuli.
Hanke võitja kuulutatakse välja tuleva aasta 1. maiks.
Novembri alguses võttis riigikogu vastu riigivaraseaduse muudatused, millega muu hulgas kujundatakse riigivara register kinnisvaraportaaliks.

Artikkel jätkub pärast reklaami

Riigivara registri ümber kujundamise eesmärk on rakendada paremaid infotehnoloogia võimalusi riigi kinnisvara ja riigi osalusel toimuvate kinnisvaratehingute registreerimisel.
Seadusega kujundatakse riigivara register ümber kinnisvaraportaaliks, millel ei oleks enam õiguslikku tähendust. Uus register koondaks ja muudaks avalikult kättesaadavaks riigivara kinnistusraamatu, maakatastri ja ehitusregistri andmed.
Muudatus toob kaasa suurema kontrolli riigi kinnisvara valitsemise üle ja samas vähendab vallasvara valitsemist, jättes selle senisest rohkem valitsejate endi vastutusele.

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 27.03.26, 09:25
Katuseaken ei ole enam ainult valgusallikas, vaid osa hoone energiatõhususest
Lamekatuste puhul on loomuliku valguse lahendamine olnud kompromiss tehniliste piirangute ja arhitektuursete ambitsioonide vahel. Viimastel aastatel on aga katuseakende tehnoloogia areng seda tasakaalu muutnud. Üha enam nähakse katuseakent lahendusena, mis aitab korraga tuua ruumi valgust, tagada ventilatsiooni ning hoida energiakulud kontrolli all.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Ehitusuudised esilehele