Omanikujarelevalve.ee juht Tomas Tamosiunas kirjutab märkuse TJA uurimise kokkuvõttele Solarise Cinnamon kinosaali ehitusprotsessi puuduste kohta.
Kinosaalide ripplagede ehitamiseks koostatud tööprojekt ei vasta ehitusseaduse nõuetele - kui aluseks võtta ehitusseaduse §3, mis muuhulgas sätestab, et "ehitis peab olema projekteeritud ja ehitatud hea ehitustava ning ehitamist ja ehitusprojekti käsitlevate õigusaktide kohaselt ega või tekitada ohtu inimese elule, tervisele või varale või keskkonnale ...; ehitis ei või ohustada selle kasutajate ega teiste inimeste elu, tervist või vara ega keskkonda ...", siis tõesti Solarise kino ripplagede tööprojekt võis mitte vastata ehitusseaduse nõuetele, kuna see alla kukkuks. Samas kui lugeda ehitusseadust täpsemalt, siis §18 lg 3 räägib ehitusprojekti detailsusest e. eel-, põhi- ja tööprojektidest ning sama paragrahvi lõige 5 sätestab, et "nõuded ehitusprojektile kehtestab majandus- ja kommunikatsiooniminister".
Paraku käesoleva aasta mai algusest kuni tänase päevani pole neid nõudeid kehtestatud. Samas varem, s.o. enne k.a. maid polnud ehitusseaduses sõnagi juttu ehitusprojekti detailsusest ega viidetest mõnedele muudele normidele, et millele võiks ehitusprojekt vastata.
Seotud lood
Tallinna halduskohus ei andnud Solarise kino laevaringu asjas õigust Merko Ehitusele, vaid leidis, et tehnilise järelevalve ameti koostatud uurimisraport oli õiguspärane.
Erinevatest looduskividest on teede, platside ja terrasside sillutamiseks murtud ja lõigatud kive ning plaate juba aastatuhandeid. Ka tänapäeval on see kõige keskkonnasõbralikum, vastupidavaim ja kaunim lahendus koduaias ja linnaruumis.