Arco Vara kinnisvarabüroo vanemmaakleri Maia Daljajevi sõnul on välismaiste investorite huviorbiidis eelkõige valmis projektid, mille omanikud on tõsistes raskustes.
"Raskustes omanikele tehakse ka ettepanekuid müügisolevate objektide blokktehinguteks," rääkis Daljajev.
Samas huvituvad tema sõnul investorid pakkumistest kõikides Balti riikides ning mitte iga kord ei otsustata Eestise investeerimise kasuks, ka mitte siis, kui kohalikult arendajalt on nende-poolsele pakkumishinnale nõusolek saadud.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Investeerimiseks ollakse huvitatud eelkõige Tallinna kesk- ja vanalinna omapärastesse elamutesse.
Seotud lood
Pindi Kinnisvara juhatuse liikme Peep Soomani sõnul on välismaalaste huvi Eesti kinnisvara vastu tõepoolest kasvanud, eelkõige Põhjamaadest ning Venemaalt.
Uus Maa Kinnisvarabüroo atesteeritud konsultant Tiiu Lehtonen kirjutab, et soomlastel, kes Eestisse kinnisvara soetavad, on kindlad soovid olemas, investeeringuid siinsele turule peetakse perspektiivikateks.
Eesti perefirma Bauroc, mis on Põhja-Euroopa suurim poorbetoontoodete valmistaja, tuli eelmisel aastal välja uue tooteperega, mille süsiniku jalajälg on raudbetoonpaneelist 10 korda väiksem, kuid ettevõttel on veelgi ambitsioonikam plaan jõuda CO2-neutraalsete või lausa negatiivse jalajäljega materjalide tootmiseni.