28. oktoober 2009

Tuulberg: riigisektor kärpevajadust ei mõista

Ehitusfirma Rand & Tuulberg AS ühe omaniku Aivar Tuulbergi sõnul pole riigisektor suurematest kärpevajadustest veel aru saanud, bürokraatia süveneb ja lähitulevik ehitajaile häid võimalusi ei paku.

„Langus Eestis ilmselt jätkub, aga ehituses on põhi juba täna käes. Seni, kuni riigisektor suuremast kulukärpe vajadusest, sh ka sotsiaalkulutused, aru saama hakkab, läheb vist veel aega,“ arutles Tuulberg.

„Eesti maksumaksjad ei suuda sellist „süsteemi“ jätkusuutlikult püsti hoida. Räägime küll riigi nagu taigna õhukeseks rullimisest, aga pärmi sai vist pisut palju - bürokraatia suureneb aasta-aastalt,” lisas ta kujundlikult.

Tuulberg rääkis, et nende ettevõttes jälgitakse kulusid varasemast veelgi hoolikamalt. “Osaleme kõikides pakkumistes. Ega meie turgu ei muuda, pigem muudab turg meid,” nentis ta. 

Suuremaks ohuks peab Tuulberg ehitusvaldkonnas seda, kuidas alla omahinna võidetud objektid projektijärgselt, tähtajaks ja kvaliteetselt valmis ehitatakse. Tema sõnul on see probleemiks ka ehituste tellijatele, põhjuseid tuleb aga otsida kehtivast riigihangete seadusest.

“Võimalused tekivad alles siis, kui turg on puhastunud pooltest ehitajatest ja erasektor tellima hakkab. See omakorda eeldab, et majandus on tõusnud pikemat aega ja pankadel tekib huvi laenata. Lähitulevik neid märke küll ei näita, seega mingeid erilisi võimalusi ei tundu järgmine aasta toovat,” märkis ta.

 

Jaga lugu
Ehitusuudised.ee toetajad:
Teeli RemmelgEhitusvaldkonna juhtTel: 51 23 770
Sandra MalvikEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 58 552 554
Helen PaapsiReklaamimüügi projektijuhtTel: 5880 7785
Hannes RummReklaamimüügi projektijuhtTel: 518 4688