13. oktoober 2009
Jaga lugu:

Kommentaar: võrdlustehingut on keeruline leida

Uus Maa/Seven tegevjuht Andres Hall kirjutab, et hindamisel on võrdlustehingute leidmine täna tõesti väga keeruline probleem.

Seda eelkõige juhul kui hinnatav objekt on mingil põhjusel eriline või on selliseid objekte lihtsalt väga vähe olemas või on ostjate ring väga piiratud. Kõige keerulisem on hinnata praegusel hetkel arenduseks sobivaid maatükke, sest majanduslikult perspektiivikate arendusplaanide leidmine on enamikel juhtudel maatükkide puhul peaaegu välistatud kuna arendusprojektide lõpptoodangu (korterid, bürood, laod vms) hinnatase ei võimalda neid lõpuni arendada. Loomulikult on erandeid, aga neid on vähe.

Võrdlustehingute/-informatsiooni puudumisel saab väärtuse hinnangut kujundada kaudselt selliselt, et suheldes potentsiaalsete sarnaste objektide ostjatega selgitada välja nende nö valmisolek midagi millegi eest maksta.

Kindlasti saab kaudset informatsiooni nii avalikest kui mitteavalikest pakkumishindadest, mis indikeerivad hindajale selle nö ülemise piiri, millest kõrgemale või mõnikord isega mille lähedale ei ole võimalik hindamistulemusega minna kuna alternatiiv on teise pakkumise näol olemas. Selliselt analüüsitud infot ei ole mõistagi võimalik tunnustatud metoodikasse paigutada, kuid see annab hindajale selle kogemusel ja „kõhutundel“ põhineva teadmise tegelikust turuolukorrast.

 

Jaga lugu:
EHITUSE UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad ehituse uudised igal nädalal enda postkasti.

Ehitusuudised.ee toetajad:

Enimloetud
Eva Kiisler
Eva KiislerEhitusväljaannete juhtTel: 56 600 050eva@ehitusuudised.ee
Sandra Malvik
Sandra MalvikEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 58 552 554sandra.malvik@aripaev.ee
Helen Paapsi
Helen PaapsiReklaamimüügi projektijuhtTel: 5880 7785helen.paapsi@aripaev.ee