• 28.09.09, 18:38
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Vabadussõja võidusamba garantiiremont kestab detsembri keskpaigani

Tšehhi firma Sans Souci teatas Kaitseministeeriumile, et Vabadussõja võidusamba valgustus- ja elektrisüsteemide remondile kulub plaanitust kauem aega ning kõik remonditööd lõpetatakse hiljemalt 15. detsembriks.
Praegu eemaldavad Sans Souci töömehed Vabadussõja võidusamba ristiosa seest niiskuse poolt kahjustatud valgustussüsteemi. Süsteem viiakse Sans Souci tehasesse Tšehhis, kus riknenud LED-paneelid asendatakse tervete vastu. Samuti sulgevad Sans Souci töömehed selle aja jooksul samba lahtised vuugivahed ja paigaldavad monumendi sisse täiendava kliimaseadme, millega kokkuvõttes välditakse viimaste kuude jooksul ilmnenud probleemide kordumist.
Kaitseministeeriumi kantsler Riho Terras ütles, et arvestades Vabadussõja võidusamba tähtsust Eesti avalikkuse jaoks, ei saa Kaitseministeerium enam olla rahul parandustööde järjekordse venimisega. „Samas tuleb arvesse võtta, et Vabadussõja võidusammas on ehituslikult ainulaadne rajatis, mille puhul paraku polegi võimalik kõiki võimalikke probleeme ette ennustada,“ nentis Terras.
Terrase sõnul peab 15. detsember jääma viimaseks Sans Souci poolt nimetatud tähtajaks, millega Kaitseministeerium nõustub. „Selle tähtaja ületamise korral vaatame me tõsiselt üle Sans Souci’ga sõlmitud lepingu ning vajaduse korral pöörduma teiste ettevõtjate poole probleemide lõplikuks lahendamiseks,“ ütles kantsler Terras.
Kuni parandustööde eduka lõpetamiseni ei maksa Kaitseministeerium Sans Souci’le välja ka Vabadussõja võidusamba ehitamise viimast osamakset. Praegu tehtavad parandustööd kuluvad Sans Souci-poolse garantiiremondi alla.
 

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 02.12.24, 07:00
Ehitusekspertiisi ja järelevalve teostamine säästab aega, närve ja rahakotti
Ehitusprojektid, mida hakatakse sageli teostama ilma põhjaliku ja projekti ekspertiisi läbinud tööprojektita, võivad kaasa tuua tüütuid sekeldusi ning probleeme. Ehkki seadus ei pruugi alati projektile ekspertiisi nõuda, on see ülitähtis samm, mis aitab ennetada võimalikke ebakõlasid ning vigu.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Ehitusuudised esilehele