NCC ehitab Läänemaa suurima kaubanduskeskuse

NCC Ehitus AS ja Rannarootsi Ärikeskus OÜ sõlmisid lepingu kaubanduskeskuse rajamiseks Läänemaale, Haapsalu piirile Uuemõisa. Rannarootsi keskuse ehitusmaksumus on 72,4 miljonit krooni ja see valmib 2010. aasta märtsis.

Läänemaa suurimasse ja kaasaegsemasse kaubanduskeskusse tulevad Selveri supermarket, rõiva-, sisustus-, elektroonika-, optika-, spordi- ja ilutarvete kauplused ja kümned teised väiksemad kaubandus- ja teeninduspinnad. Traditsiooniliselt ei puudu keskusest ka meelelahutus- ja söögikohad. Keskuse parimaks teenindamiseks ehitatakse 400-kohaline autoparkla.

NCC Ehitus AS-i juhatuse esimehe Toomas Aagi sõnul on Rannarootsi kaubanduskeskuse ehitustellimuse näol tegemist viimase aja ühe suurima erasektori tellimusega ehitusturul. „Viimasel ajal on turul domineerinud valdavalt riigitellimused, kuid uue kaubanduskeskuse ehitamine on esimene väike samm vahekorra tasakaalustumise suunas,“ ütles Aak.

„Keskuse rajamisel oleme seadnud eesmärgiks luua Läänemaa kaasaegseim ostu- ja vaba aja veetmise koht,“ ütles Rannarootsi Ärikeskus OÜ juhatuse liige Marko Kull. Rajatavas ühekorruselises keskuses saab olema kokku 9 400 ruutmeetrit kaubanduspinda. „Asukohavaliku tingis asjaolu, et Haapsalu linnas ei ole piisavalt vabu kinnistuid kuhu sellise suurusega keskust koos vajalike parkimiskohtadega rajada. Seetõttu otsustasime linnäärse piirkonna kasuks, kuhu on hakanud koonduma ka mitmed teised suuremad ärid,“ lisas Kull.

 

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed