President andis Kuressaares üle kaunite kodude auhinnad

President Toomas Hendrik Ilves andis pühapäeval Kuressaare kultuurikeskuses üle auhinnad Eesti parimatele kodukaunistajatele, tänades neid suure töö ja hoole eest oma kodude ja kodukandi ilusamaks tegemisel, kirjutab Omasaar.

Rahvusliku programmi “Kaunis Eesti kodu 2009” 83 laureaadi hulgas pälvisid Eesti kodukaunistamise ühenduse patrooni, president Toomas Hendrik Ilvese tunnustuse Helma ja Mati Heinmetsa Nurme talu Kiruma külas Mustjala vallas, samas vallas asuv Tagaranna kaluriküla (külavanem Taivo Lõugas) ning korterelamu Pargi 4 ja ridaelamu Õie 1 Kuressaares.

Saare maakonna kauneimaks omavalitsuseks tunnistati tänavu Mustjala vald (vallavanem Kalle Kolter, volikogu esimees Toivo Lõhmus).
Nurme talu perenaine Helma Heinmets rääkis Oma Saarele, et kodukaunistamine on pikaajaline protsess ning abikaasa sünnikodu taastamise algusest möödub varsti juba 20 aastat.

“Me ei ole teinud seda kellelegi näitamiseks või tutvustamiseks, vaid enda ja oma suure pere jaoks,” ütles Helma Heinmets. Tema sõnul jookseb ja tegutseb Nurme talu õues 20-liikmelise pere neli põlvkonda ning selle nimel tasub vaeva näha.

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed