Mitmes Eesti linnas ja ka Tallinna linnaosas on pakkumiste arv langenud 2006. aasta tasemele, vahendab Pindi Kinnisvara ülevaade.
Ühelt poolt on vara omanikud leidnud endale alternatiivi vara müügile (loobutakse kulude kokkuhoiu tõttu suurema ostmisest; üüritakse välja; kahandatakse kulusid maksepuhkustega vms), teisalt on suurenemas kontingent isikuid, kes on jäänud „laenulõksu“- vara turuväärtus on langenud alla laenujäägi ning vara müümine tähendaks vara soetajale tihtipeale sadade tuhandete kroonide suurust võlga panga ees. Selliste laenuvõtjate töötuksjäämine tähendab tihtipeale vaid ühte- sundmüük ning pankade poolt peale surutud väga agressiivne müügihinna ja laenujäägi vahe tagasimaksegraafik.
Pakkumiste turgu iseloomustab üha suurem turuhindadele mittevastavus- enam kui pooled pakkumistest on põhjendamatult kõrge hinna tõttu ostjatele põhimõtteliselt ebaatraktiivsed ning kujutavad endast vaid statistilist numbrit, mitte reaalselt kaeubeldavat portfelli.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Seotud lood
Kevadel hooldame niidukeid ja õlitame terrasse, aga puitfassaadi hooldamine ei tule sageli mõttessegi ning ega see polegi iga-aastane töö. Ent kui fassaadihooldus jääb pikalt tegemata, võib peagi ees oodata voodrilaudade vahetus, mis on suur ja kulukas ettevõtmine ka siis, kui otsustad seda oma jõududega teha.