Sõpruse kino ees nädalapäevad tagasi avatud purskkaev, mis on nii kohalike kui turistide seas kiiresti populaarsust kogunud, kasutab tööpõhimõtteis uudset tehnilist lahendust.
Tallinna abilinnapea Taavi Aasa sõnul on tegemist nö ökonoomse purskkaevuga, kus purskkaevu veejoa kõrgus sõltub tuule kiirusest – tugevama tuulega muutub veejuga madalamaks ja tuulevaikse ilmaga pritsivad veejoad kõrgemale.
"Tuuleanduriga lahendus on kasutusel ka Kadrioru pargi Apollo platsi purskkaevu ja Kanuti aia purskkaevu tehnilises lahenduses. Tuulest sõltuv veejoa kõrguse reguleerimine aitab vältida veepritsmete kandumist purskkaevust väljapoole ning seega purskkaevus ringlevat vett kokku hoida," lisas Aas.
Sõpruse kino esise purskkaevu ala ehitustööde käigus rekonstrueeriti kogu kinoesine plats, kuhu paigaldati metallist pingid ja prügikastid, lisaks rajati purskkaev ja tänapäevastele normidele vastav tänavavalgustus ning uuendati kinohoonega külgnevad kõnniteekatendid.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Rukkilille purskkaevu projekt valmis arhitektuuribüroos Järve & Tuulik OÜ. Kommunaalmeti tellimusel esitas büroo kolm lahendusvarianti: „Rukkilill", „Klassika" ja „Võilill". Linnaruumi sobivamaks lahenduseks tunnistati neist esimene, sest rukkilille motiivi kohtab ka kinohoone fassaadil olevatel ornamentidel.
Purskkaevu ehitas Tallinna Teede AS.
Seotud lood
Rääkides Eestis valmivate kvaliteetsete uste ja akende tootmisest, ei saa üle ega ümber Haapsalu Uksetehasest. Ent pea 35 aastat järjepidevalt tegutsenud ettevõtte suund oleks võinud olla ka muu, sest esimese tootena valmistati tehases hoopis täispuidust kirst, mis tellimustööna Žiguli 09 katusel Soome sõidutati.