Puusaag: renoveerimistöödelt võiks tulumaksu tagastada

Käibemaksutõus puudutab ehitusettevõtteid üsna vähe, ent annab hoobi tarbimisele, rääkis Krimelte OÜ juhatuse esimees Jaan Puusaag Äripäevale. Tarbimise soodustamiseks võiks riik tema arvates rakendada eraisiku tulumaksu tagastamist renoveerimistöödelt. 

Puusaag selgitas, et kuna jooksvas äritegevuses käibemaks tagastatakse, ei ole vahet, kas tagastub 18 või 20%. Puusaag leidis aga, et see võib anda täiendava hoobi tarbimisele.

Tema hinnangul peaks paralleelselt rakendama meetmeid tarbimise stimuleerimiseks. "Näiteks eraisiku tulumaksu tagastus renoveermistöödelt, nagu Soome seda rakendab," tõi ta näiteks ja lisas, et praegu on ehituses uusehitus taandunud ja põhiliselt tegeleb eraisik renoveerimisega.

"Tema jaoks töö kallineb ja investeerimis- või renoveerimisotsus lükkub edasi, aga seda tuleks just vältida," märkis Krimelte juht. "See aitaks ka vähendada varimajanduse osakaalu, kuna soodustust saaks ju ainult ametlikult tehtud kulutustest, praegu teeb ehitaja eraisikule “mustalt” tööd ja võtab töötu abiraha lisaks."

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed