Tehinguhind pakkumishinnast kolmandik väiksem

Maaklerite töö suurimaks väljakutseks on tõestada kinnisvaramüüjatele müüdava vara tegelikku turuväärtust ja sellest tulenevat reaalset pakkumishinda, kirjutab kinnisvaraekspert Tõnu Toompark oma ajaveebis. Kuna hinnad jätkuvalt langevad, riskib kinnisvara müüja kaotada iga kuuga, mil vara ei õnnestu müüa, kaotada üha rohkema müügihinnast. 

“Tüüpiliselt lähtub eraisikust kinnisvaraomanik müügihinna määramisel kinnisvaraportaalidest saadavast võrdlusinfost ning sageli lisatakse müügiobjektile emotsionaalne väärtus, mida aastatepikkune koduks olemine on pakkunud,” kirjutab Toompark.

Tema sõnul on keskmine reaalne korteriomanditehingu ruutmeetrihind kinnisvaraportaal KV.EE keskmisest pakkumishinnast kolmandiku võrra allpool. Pealegi ei jaga ostjad müüjate emotsionaalseid väärtusi ning kasutades ära müüjate rohkust, soovivad maksta turuväärtusest hoopis väiksemat hinda.

“Eriti ebamõistlik on kinnisvarapakkumise hinnastamisel lähtuda kunagisest tipphinnast. Tänaseks on hinnatase langenud ligi kaks korda ja kunagiste tipphindade tagasitulek on kui horisont, mis sellele lähenemisel järjest kaugemale sammub,” märgib Toompark.

Ta kinnitab, et hinnad langevad ja sellest tulenevalt tähendab edasilükkunud kinnisvaratehing tõenäoliselt rahalist kaotust ning tõenäoliselt sootuks müügitehingu ärajäämist. Edasilükkunud kinnisvaratehing tähendab ka jooksvaid kulutusi kinnisvara korrashoiule, kommunaalkuludele, aga sageli ka pangalaenu intressimaksetele.

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed