• 17.06.09, 15:28
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Tehinguhind pakkumishinnast kolmandik väiksem

Maaklerite töö suurimaks väljakutseks on tõestada kinnisvaramüüjatele müüdava vara tegelikku turuväärtust ja sellest tulenevat reaalset pakkumishinda, kirjutab kinnisvaraekspert Tõnu Toompark oma ajaveebis. Kuna hinnad jätkuvalt langevad, riskib kinnisvara müüja kaotada iga kuuga, mil vara ei õnnestu müüa, kaotada üha rohkema müügihinnast. 
“Tüüpiliselt lähtub eraisikust kinnisvaraomanik müügihinna määramisel kinnisvaraportaalidest saadavast võrdlusinfost ning sageli lisatakse müügiobjektile emotsionaalne väärtus, mida aastatepikkune koduks olemine on pakkunud,” kirjutab Toompark.
Tema sõnul on keskmine reaalne korteriomanditehingu ruutmeetrihind kinnisvaraportaal KV.EE keskmisest pakkumishinnast kolmandiku võrra allpool. Pealegi ei jaga ostjad müüjate emotsionaalseid väärtusi ning kasutades ära müüjate rohkust, soovivad maksta turuväärtusest hoopis väiksemat hinda.
“Eriti ebamõistlik on kinnisvarapakkumise hinnastamisel lähtuda kunagisest tipphinnast. Tänaseks on hinnatase langenud ligi kaks korda ja kunagiste tipphindade tagasitulek on kui horisont, mis sellele lähenemisel järjest kaugemale sammub,” märgib Toompark.
Ta kinnitab, et hinnad langevad ja sellest tulenevalt tähendab edasilükkunud kinnisvaratehing tõenäoliselt rahalist kaotust ning tõenäoliselt sootuks müügitehingu ärajäämist. Edasilükkunud kinnisvaratehing tähendab ka jooksvaid kulutusi kinnisvara korrashoiule, kommunaalkuludele, aga sageli ka pangalaenu intressimaksetele.

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 29.11.24, 19:38
Miks köögi planeerimist tasub alustada juba maja ehitusjärgus?
Maja ehitamisel mõeldakse algusfaasis pigem vundamendi, katuse ja küttelahenduse peale ning sisustust hakatakse reeglina planeerima siis, kui parkett on paigaldatud ja seinad värvitud. Tegelikult kõlab nagu katastroofi valem, sest köök ei ole lihtsalt mööbel ja selle esimesi samme peab kindlasti kavandama juba ehitusjärgus. Miks? Majaehitaja Madis selgitab kohe välja.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Ehitusuudised esilehele