Tartu idaringtee valmimiseks kulub 584 miljonit krooni

Tartu idaringtee väljaehitamisele on eelotsusega eraldatud  584 miljonit krooni. Ringtee ehitus peaks algama 2011. aastal ning valmima hiljemalt 2015. aastal.

Tartu idapoolne ringtee hakkab ühendama Tallinn-Tartu-Võru-Luhamaa maanteed Jõhvi-Tartu-Valga maanteega. Selle rajamine vähendab liikluskoormust kesklinnas ja parandab linnaosade vahelist ühendust kahel pool Emajõge. Ümbersõidutee pikkus on umbes kümme kilomeetrit ning see hõlmab ka üle Emajõe kavandatavat Ringtee silda. Projekteeritav tee läbib nelja omavalitsust: Tartu linna, Ülenurme, Luunja ning Tartu valdu.

„Idaringtee ehitus kujuneb kahtlemata läbi aastakümnete suurimaks Tartu linna juhtimisel arendatavaks projektiks ja meie jaoks on väga oluline seda teha algusest peale tihedas  koostöös linnaelanikega. Praeguses planeerimise etapis on inimestel õige aeg teha oma ettepanekuid ja öelda välja oma arvamused,“ sõnas Tartu abilinnapea Margus Hanson.

Ringtee lahenduste võrdleva analüüsi ja keskkonnamõju hindamise vahearuannetega saab tutvuda projekti portaalis http://www.tartu.ee/idaringtee/ Kirjalikke ettepanekuid oodatakse kuni 16. juunini aadressil: Ramboll Eesti AS, Laki 34, 12915 Tallinn või e-postiga: hendrik.puhkim@ramboll.ee

Idaringtee eelprojekti  koostavad Ramboll Eesti AS ja Ramboll Finland OY.

 

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed