8. juuni 2009
Jaga lugu:

Aastaks 2015 on killustikukarjäärid ammendunud

OÜ Inseneribüroo Steiger, kes viis läbi uurimistöö „Looduslike ehitusmaterjalide kasutamise riikliku arengukava 2010-2020“ koostamiseks, prognoosib, et Põhja-Eesti killustikukarjäärid on end kuue aasta pärast ammendanud.

10. juunil toimub Keskkonnaministeeriumis teine avalik arutelu, kus OÜ Inseneribüroo Steiger annab ülevaate maavaraturust ja kaevandamismahtudest. Uurimistöös tehtud prognooside põhjal järeldatakse, et tagamaks ehitusmaavara varustuskindlust aastatel 2010-2020 tuleb avada mitmeid uusi ehitusmaavara karjääre, peamiselt lubjakivi osas. Kõige kriitilisim on olukord Põhja-Eesti piirkonnas, kuna ala varustanud killustikukarjäärid ammenduvad täielikult aastaks 2015.

Lisaks keskendutakse uuringus maavarade tähtsuse vaatlemisele nii Euroopa Liidu kui ka Eesti majanduses, käsitletud on keskkonnamõju vähendamise võimalusi ning loetletud maardlatel esinevad peamisi looduskaitselisi piiranguid.Lisaks üldistele hinnangutele pakub uuring rea ettepanekuid arengukava koostamiseks ning sellega seonduvaks õigusruumi muutmiseks.

Ehitusmaavarade arengukava koostatakse aastateks 2010-2020 ja selle eesmärk on välja selgitada parimad võimalikud kaevandamispiirkonnad ja määrata eeskätt riigi huvist lähtuv kaevandamise kord. Kava käsitleb kogu Eestis paikneva lubjakivi, dolokivi, kristalliinse ehituskivi, liiva, kruusa ja savi kaevandamist ning kasutamist.

Arengukava teine avalik arutelu toimub Keskkonnaministeeriumis (Tallinn, Narva mnt 7a, I korruse suur saal) algusega 13.00. Arengukava eelnõu peaks olema valmis Vabariigi Valitsusele esitamiseks selle aasta lõpuks.

Jaga lugu:
Seotud lood
EHITUSE UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad ehituse uudised igal nädalal enda postkasti.

Ehitusuudised.ee toetajad:

Enimloetud
Eva Kiisler
Eva KiislerEhitusväljaannete juhtTel: 56 600 050eva@ehitusuudised.ee
Sandra Malvik
Sandra MalvikEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 58 552 554sandra.malvik@aripaev.ee
Helen Paapsi
Helen PaapsiReklaamimüügi projektijuhtTel: 5880 7785helen.paapsi@aripaev.ee

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt