Viru Õlu tegevjuht Ott Licht ütles Äripäeva päevaküsimusele vastates, et üks kinnisvara peaks olema maksuvaba, ent teine – olgu kasvõi suvila – olgu maksustatud.
„Mõnel inimesel on mõis suvilaks. See tuleks maksustada,“ märkis ta. Tema hinnangul tuleks kinnisvaramaksuga maksustada luksust, kui on mitu korterit või muud kinnisvaraobjekti. Samas ei maksustaks ta korterit, mida välja üüritakse, kuna selle pealt tuleb juba niikuinii tulumaksu maksta.
Seotud lood
Jätkusuutlikkus ja rohelisus ei ole enam ammu nišiteema, vaid eeldus, et tootmis- ja ehitusettevõte saaks üldse rahvusvahelisel turul kaasa rääkida. See tähendab, et tootjal peab olema täielik ülevaade nii materjalide päritolust, tootmisprotsessist kui ka sellest, mis saab toodetest pärast nende elukaare lõppu.