Rahakad suvitajad otsivad krunte looduskaitsealadele

Turule on naasnud keskmisest jõukamad kodanikud, kes otsivad endale väärtusliku asukoha ja vaatega maatükke, et sinna vastavalt isiklikele soovidele rajada suvemaja, kirjutab ekspresskinnisvara.ee

„Kui viimased kaks aastat on suvemajakruntide turg olnud sisuliselt välja surnud, siis tänavune kevad on turule toonud kümned isikud, kes otsivad looduskaitsealadele, näiteks Lahemaa rahvusparki, ja muudesse väärtuslikesse piirkondadesse suuri hoonestamata elamukrunte,” kommenteerib Daniel-Aleksander Chasan Pindi Kinnisvarast. „Siiski ei ole tegemist sooviga metsa elama kolida, vaid eesmärgiks on kruntide hinnalanguse ja ehitusmaksumuse alanemise taustal endale uue suvemaja ehitamine. Samuti tuntakse endiselt huvi ka huvitavate talukohtade vastu, mida oleks võimalik taastada.”

Selliste klientide peamiseks sooviks on kehtestatud detailplaneering ning igasugune muu valmisolek ehitustegevuseks, seal hulgas vajalike kommunikatsioonide olemasolu. Samal ajal on selle kliendigrupi kindlaks sooviks just hoonestamata elamumaa, kuna visioon tulevase suvemaja osas on nende peas kinnistunud ning kellegi teise poolt ehitatud majad neile põhimõtteliselt ei sobi.

Chasan lisab, et käesoleval aastal on esimest korda üle mitme aasta tunnetada maade- ja majade turul ka sesoonsust – kiire tõusu ning sellele järgnenud hinnalanguse ajal kadus turu hooajalisus täielikult. 2009. aastal on aga ka statistika kohaselt taas tehingute arv kevadel kasvanud.

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed