30. aprill 2009
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine.

Sirkel & Mall võitis Kõrgessaare riigihanke

Kõrgessaare alevik tunnistas riigihanke „Ühisveevärgi ja -kanalisatsiooni laienduse, rekonstrueerimise ja renoveerimise projekteerimis-uurimistööd” eduakaks pakkujaks arhitektuuri- ja inseneribüroo Sirkel & Mall.

Kõrgessaare abivallavanem Katrin Sarapuu sõnas: „Projekti eesmärk on suurendada ühisveevärgi ja –kanalisatsiooni ulatust ja töökindlust tagamaks elanike varustamist tervisele ohutu joogiveega ja reovee ärajuhtimisega.”  Alevik paikneb põhjaveeliselt nõrgralt kaitstud alal ning uuritud puurkaevudes on fenoolsete ühendite sisaldus olnud 7,2-36,7 µg/l.

Väljaehitamist vajab joogiveevarustuse ringtoide, kuna põhipumbajaam on väikese tootlikkusega ning vabarõhk ei vasta nõuetele. 75% osas ei vasta nõuetele ka joogiveetorustike läbimõõdud ja materjalid. Isevoolne kanalisatsioonisüsteem on amortiseerunud ning vajab renoveerimist ja laiendamist. Lisaks on ebapiisav ka tuletõrjeveevarustus.Kõrgessaare alevik saab tänu alustatud projekteerimistöödele nõuetekohase ehitusprojekti joogiveevarustuse tagamiseks ja reovee kogumisala väljaehitamiseks. Lisaks mõjutab projekti tulem keskkonnaseisundit – luuakse eeldused hea põhjavee säilitamiseks ordoviitsium-kambrium põhjaveekihis.

Ehitusuudised.ee toetajad:
Teeli RemmelgEhitusvaldkonna juhtTel: 51 23 770
Triin UibopuuEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 51 990 655
Helen PaapsiReklaamimüügi projektijuhtTel: 5880 7785