30. aprill 2009
Jaga lugu:

Sirkel & Mall võitis Kõrgessaare riigihanke

Kõrgessaare alevik tunnistas riigihanke „Ühisveevärgi ja -kanalisatsiooni laienduse, rekonstrueerimise ja renoveerimise projekteerimis-uurimistööd” eduakaks pakkujaks arhitektuuri- ja inseneribüroo Sirkel & Mall.

Kõrgessaare abivallavanem Katrin Sarapuu sõnas: „Projekti eesmärk on suurendada ühisveevärgi ja –kanalisatsiooni ulatust ja töökindlust tagamaks elanike varustamist tervisele ohutu joogiveega ja reovee ärajuhtimisega.”  Alevik paikneb põhjaveeliselt nõrgralt kaitstud alal ning uuritud puurkaevudes on fenoolsete ühendite sisaldus olnud 7,2-36,7 µg/l.

Väljaehitamist vajab joogiveevarustuse ringtoide, kuna põhipumbajaam on väikese tootlikkusega ning vabarõhk ei vasta nõuetele. 75% osas ei vasta nõuetele ka joogiveetorustike läbimõõdud ja materjalid. Isevoolne kanalisatsioonisüsteem on amortiseerunud ning vajab renoveerimist ja laiendamist. Lisaks on ebapiisav ka tuletõrjeveevarustus.Kõrgessaare alevik saab tänu alustatud projekteerimistöödele nõuetekohase ehitusprojekti joogiveevarustuse tagamiseks ja reovee kogumisala väljaehitamiseks. Lisaks mõjutab projekti tulem keskkonnaseisundit – luuakse eeldused hea põhjavee säilitamiseks ordoviitsium-kambrium põhjaveekihis.

Jaga lugu:
EHITUSE UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad ehituse uudised igal nädalal enda postkasti.

Ehitusuudised.ee toetajad:

Enimloetud
Eva Kiisler
Eva KiislerEhitusväljaannete juhtTel: 56 600 050eva@ehitusuudised.ee
Sandra Malvik
Sandra MalvikEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 58 552 554sandra.malvik@aripaev.ee
Helen Paapsi
Helen PaapsiReklaamimüügi projektijuhtTel: 5880 7785helen.paapsi@aripaev.ee