Valitsus pidas otstarbekaks võtta eelarve aukude lappimiseks Riigi Kinnisvara AS-st dividende, kirjutab kalev.ee.
Valitsuse vastava otsuse eelnõu seletuskirjast selgub, et Riigi Kinnisvaral tuleb tasuda 65 miljonit krooni dividende. Kui sellele summale liita ka maksud, siis kulub kogu ettevõtte poolt mullu teenitud kasum riigikassale. Ettevõtte puhaskasum oli möödunud aastal 82,2 miljonit krooni.
"Arvestades ettevõtte oodatust paremaid majandustulemusi, kavandatud investeeringumahtude vähendamist ning eesmärki vähendada ettevõtte arvestuslikku kapitalikulu, mis võimaldaks tulevikus pakkuda teenuseid soodsama hinnaga, on otstarbekas võtta dividende," märgitakse seletuskirjas.
Riigi Kinnisvara AS-i mullune müügitulu oli 394,8 miljonit krooni, mis oli 175 miljonit krooni rohkem kui mullu.
Artikkel jätkub pärast reklaami
RKAS on 2001. aastal loodud Eesti Vabariigile kuuluv 1,4 miljardi krooni suuruse aktsiakapitaliga kinnisvaraarenduse ja -haldusega tegelev ettevõte, mille aktsiad kuuluvad 100%-liselt Eesti Vabariigile. Kunagi varem pole valitsus Riigi Kinnisvarast dividende välja võtnud.
Seotud lood
10.-12. oktoobril toimub Tartus mess Ehitus ja Sisustus, millest võtab tänavu osa 70 ettevõtet, kelle tegevusvaldkonnad ulatuvad üldehitusest kuni sisustamiseni välja. Tulenevalt aastaajast pannakse palju rõhku energiasäästlike lahenduste tutvustamisele, kuid esitletakse ka sisustustrende. Eraldi väljapanek on pühendatud saunamajadele.