Randvere põlenguohvrite uue maja ehituseks sõlmiti lepingud

Eile kirjutati Kaarma vallavalitsuses alla lepingud, mille alusel saab Randvere tuleõnnetuses rängalt kannatanud pere juba sel suvel oma uude koju kolida, kirjutab Oma Saar.

«Meile lubati, et lapsed saavad 1. septembril juba uuest kodust kooliteed alustada,» ütles pereema Helle Hollo, lisades, et kuigi varem kaaluti ka teiste firmade pakutud projekte, otsustas pere siiski kivimaja kasuks, vaatamata sellele, et ehitus võtab natuke kauem aega.

«Valiku tegime ise,» kinnitas Hollo, selgitades, et hinnapakkumine oli majadel sama.

Tegemist on praktiliselt võtmed-kätte-paketiga, nii et inimesed võivad kohe sisse kolida, ütles Primus Saare juht Toomas Teresk, lisades, et kivimaja suurus on 120 ruutmeetrit, majas on kuus magamistuba, saun ja elutuba. Lisaks sellele on elamus kaasaegne õhkküte ning automaatne tuletõrjesignalisatsioon.

Tereski sõnul on tema selja taha koondunud väga pikk rida ettevõtjaid nii Saaremaalt kui mujalt. «Koos partnerite toetusega on maja maksumus umbes 1 200 000, kuid tegelik väärtus on tunduvalt suurem,» ütles Teresk. Eesti Punase Risti Saaremaa tegevjuhi Laine Kunnberg-Bortnikovi sõnul jääb Punasel Ristil annetatud raha ka maja sisustuse jaoks.

«Varuks jääb veel ligi sadatuhat krooni, mida me saame perega kokkuleppel kasutada uue kodu sisustamiseks,» ütles Kunnberg-Bortnikov, lisades, et Eesti Punase Risti kontole on annetuse teinud 2345 inimest, annetades kokku 1 132 122 krooni.

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed