ERGO Ettevõtete varakindlustuse osakonna juhataja Andres Külaviir ütles, kui kindlustusvõtja tahab kindlustussummat kindlustusperioodi jooksul muuta, siis võib seda alati teha, tuginedes kasvõi ehitushinnaindeksile, mis on avalik info.
Alakindlustamine tähendab seda, et kindlustussumma on väiksem, kui kulub hoone taastamiseks kahju korral.
ERGO kodukindlustuse riskijuht Tuuli Kalberg ütles, et hoonete kindlustamisel on kindlustussumma aluseks konkreetse hoone taastamisväärtus (summa, mis kulub samaväärse eluaseme ehitamiseks), mitte turuväärtus, mis viimasel ajal on tõepoolest langenud.
ERGOs saab iga kindlustaja enne lepingu sõlmimist personaalse nõustamise, mille käigus selgitatakse välja, milline võib olla konkreetse objekti puhul taastamiseks vajalik summa. „Nõu andmisel tugineme ise ehitusettevõtetelt saadud reaalsetele ehitushindadele, et vältida hoonete alakindlustamist,“ selgitas Kalberg ning lisas: „Oma soovitustes lähtume miinimumnõuetest, suuremale summale võib hoone omanik alati kindlustada, kui leiab, et tema hoone taastamine maksab enam, kui meie soovitame. Vara väärtuse peamiseks asjatundjaks peame eeskätt kindlustusvõtjat.“
Kui aga klient soovib kindlustada väiksemale summale, kui on meie ruutmeetri taastamismaksumus, siis hoiatame, et tegemist võib olla alakindlustusega. Lõppsõna jääb siiski kliendile, selgitas ta.
Seotud lood
Riias püüab pilke arhitekt Wilhelm Ludwig Bockslaffi loodud juugendstiilis kortermaja, mille renoveerimisel kasutati
bauroc RENOVE plaate. Väljapaistva Riia arhitekti Wilhelm Ludwig Bockslaffi tööde hulgas on 30 mitmekorruselist elu- ja ühiskondlikku hoonet ning mitmeid tööstushooneid. Peaaegu iga tema projekt on omal moel unikaalne, nii ka Riia kesklinnas aadressil Lienes 7 asuv kortermaja.