15. aprill 2009
Jaga lugu:

ERGO: kindlustussummat võib alati muuta

ERGO Ettevõtete varakindlustuse osakonna juhataja Andres Külaviir ütles, kui kindlustusvõtja tahab kindlustussummat kindlustusperioodi jooksul muuta, siis võib seda alati teha, tuginedes kasvõi ehitushinnaindeksile, mis on avalik info.

Alakindlustamine tähendab seda, et kindlustussumma on väiksem, kui kulub hoone taastamiseks kahju korral.

ERGO kodukindlustuse riskijuht Tuuli Kalberg ütles, et hoonete kindlustamisel on kindlustussumma aluseks konkreetse hoone taastamisväärtus (summa, mis kulub samaväärse eluaseme ehitamiseks), mitte turuväärtus, mis viimasel ajal on tõepoolest langenud.

ERGOs saab iga kindlustaja enne lepingu sõlmimist personaalse nõustamise, mille käigus selgitatakse välja, milline võib olla konkreetse objekti puhul taastamiseks vajalik summa. „Nõu andmisel tugineme ise ehitusettevõtetelt saadud reaalsetele ehitushindadele, et vältida hoonete alakindlustamist,“ selgitas Kalberg ning lisas: „Oma soovitustes lähtume miinimumnõuetest, suuremale summale võib hoone omanik alati kindlustada, kui  leiab, et tema hoone taastamine maksab enam, kui meie soovitame. Vara väärtuse peamiseks asjatundjaks peame eeskätt kindlustusvõtjat.“

Kui aga klient soovib kindlustada väiksemale summale, kui on meie ruutmeetri taastamismaksumus, siis hoiatame, et tegemist võib olla alakindlustusega. Lõppsõna jääb siiski kliendile, selgitas ta.

 

Jaga lugu:
EHITUSE UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad ehituse uudised igal nädalal enda postkasti.

Ehitusuudised.ee toetajad:

Enimloetud
Eva Kiisler
Eva KiislerEhitusväljaannete juhtTel: 56 600 050eva@ehitusuudised.ee
Sandra Malvik
Sandra MalvikEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 58 552 554sandra.malvik@aripaev.ee
Helen Paapsi
Helen PaapsiReklaamimüügi projektijuhtTel: 5880 7785helen.paapsi@aripaev.ee