7. aprill 2009
Jaga lugu:

Tallinn alandab kesklinna kioskite algüüri kaks korda

Tallinna linnavalitsus kaotab linnale kuuluva rajatise müügikoha paigaldamiseks üürile andmisel alghinna suhtes rakendatava koefitsiendi kesklinnas, välja arvatud vanalinna muinsuskaitsealal.

Abilinnapea Jaanus Mutli sõnul on kioskite vähenenud käibe tõttu praeguse majanduse madalseisu ajal mitmed kesklinna kioskid lõpetanud tegevuse. Osaliselt on see tingitud ka kõrgest üürist. "Mitmed kauplejad on korduvalt pöördunud Tallinna kesklinna valitsuse poole ettepanekuga alandada üürihinda, et vältida kioskite sulgemist," rääkis ta.

Sellega võrdsustatakse üürile andmiseks korraldatava eelläbirääkimistega pakkumise alghind kesklinnas teistes linnaosades kehtestatud üüri alghinnaga 120 krooni ruutmeetri kohta kuus. Alghind 240 kr/m² kuus jääb kehtima vaid vanalinna muinsuskaitsealal asuvatele kioskitele.

 Mutli ütlusel lõpevad üürilepingud valdavalt käesoleva aasta sügisel ning viimase paari kuu jooksul on kümmekond kauplejat informeerinud kesklinna valitsust, et nad ei saa jätkata tegevust senise üürihinnaga. "Peame väga oluliseks tagada elanikele ühissõidukite sõidukaartide ja -talongide kättesaadavuse, mis kioskite sulgemisega aga paratamatult kahaneks," märkis Mutli.

Kesklinna territooriumil on praegu üürilepingud 23 kioskil, neist kuus asub vanalinna muinsuskaitsealal. Vanalinna muinsuskaitsealal on üürile antud 121 m², väljaspool vanalinna 247,1 m² linnarajatisi, millel asuvad kioskid.

Jaga lugu:
EHITUSE UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad ehituse uudised igal nädalal enda postkasti.

Ehitusuudised.ee toetajad:

Enimloetud
Eva Kiisler
Eva KiislerEhitusväljaannete juhtTel: 56 600 050eva@ehitusuudised.ee
Sandra Malvik
Sandra MalvikEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 58 552 554sandra.malvik@aripaev.ee
Helen Paapsi
Helen PaapsiReklaamimüügi projektijuhtTel: 5880 7785helen.paapsi@aripaev.ee