Kohtla-Järve tühistas skandaalse teehanke 

Kohtla-Järve linnavalitsus tühistas erakorralisel istungil teede hoolduse ja remondi hanke, mille tingimused andsid alust kahtlustada, et tegu pole ausa mänguga.

Aastaid Kohtla-Järve linnatänavaid hooldanud ja remontinud ASi N&V leping kestab selle aasta sügiseni, kirjutab Põhjarannik.  Ehkki linnavalitsus põhjendab hanke lõpetamist rahapuudusega, tõdes linnapea Jevgeni Solovjov, et hanke tühistamine oli ajendatud ka riigihangete ameti koostatud kontrollaktist, mis pidas ebaõigeks nii paljude eri tegevuste ühendamist ühte hankesse. 

Veebruaris väljakuulutatud hankega otsis Kohtla-Järve ettevõtet, kes saab endale neljaks aastaks Ahtme ja Järve linnaosa teede ning tänavate remondi- ja hooldustööde tegemise õiguse. Lisaks hõlmas hange ka nende linnaosade liikluskorraldusvahendite korrashoidu, sademeveekanalisatsiooni puhastusteenuseid, haljasalade ning Raudi kalmistu hooldustöid.

Riigihangete ameti järelevalve talituse juhataja Aleksander Bakirovi sõnul rikkusid seatud tingimused normaalse konkurentsi põhimõtteid. "Nii palju eri tegevusi ühte potti ei panda. Nii need asjad ikka ei käi. Tee-ehituse objektide kohta tuleb teha eraldi hanked ja teehooldus on omaette valdkond," ütles ta.

Solovjovi sõnul kavatseb linnavalitsus kuulutada peagi välja uue hanke, mis puudutab ainult teede ja tänavate ning haljasalade hooldamist. Linnapea sõnul oli nüüdseks tühistatud hanke vastu ettevõtete huvi olemas - pakkumisdokumendid ostis välja kuus firmat. 

 

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed