Koguva sadamas läheb ehituseks

MTÜ Ankur sai EASilt piirkondade konkurentsivõime tugevdamise programmist Koguva kalasadama rekonstrueerimiseks 7,5 miljonit krooni.

“Ehitustööd Koguval algavad juba sel nädalal,” ütles Oma Saarele MTÜ Ankur juhatuse liige Ragnar Põllu, kelle sõnul saab eraomandis olev sadam valmis juba sel aastal ja läheb koos omafinantseeringuga maksma ligi 9 miljonit krooni.

Suuremalt jaolt suveks lõppevate rekonstrueerimistööde käigus tehakse korda olemasolev kai ja ehitatakse kaks lisaks. Sadama akvatoorium suureneb poole võrra, samuti rajatakse lainemurdja ning puhastatakse laeva sissesõidutee. Sadam on võimeline korraga vastu võtma kuni 30 alust.

Edaspidi tuleb Koguva sadamasse ka sadamahoone, mille valmimise tähtaeg on praegu lahtine, kuid mille ehitamist Põllu kindlasti lubas ning mille eskiisprojekt on samuti juba valminud.

Praegu on Muhu saarel kavandamisel veel mitme teisegi väikesadama rekonstrueerimistööd.

Sel aastal peaks alustele avatama Muhu Lõunaranna sadam Simistes, Saarte Liinid plaanib suurt investeeringut Kuivastu jahisadamas. Sadamaehituse plaane peetakse ka Pallasmaal ja Seaninal.

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed